Enigma Enigma

Никита Конотоп

2019-10-29 12:55:14 eye-2 2707   — comment 0

УПЦ (МП) в Україні - це останній форпост Росії

Попереду у нас ще чимало викликів і перешкод, які українці повинні разом подолати. Адже поруч - потужний ворог, який намагається нас поневолити, і він добре розуміє роль Церкви в суспільстві. До слова, коли у Путіна запитали, що є безпекою РФ, він відповів, що це ядерний щит і Церква. З цих слів ми можемо зрозуміти, яку роль відіграє УПЦ (МП) в Україні.

Втрату контролю над православ’ям в Україні Кремль сприймає як особисту поразку. Заяву прес-секретаря Путіна Дмитра Пєскова про те, що Москва має намір «захищати інтереси православних» в Україні, звучить як погроза. Ми знаємо, чим завершилася обіцянка Росії захищати інтереси російськомовних в Криму та на Донбасі - війною та анексією. Церква на сьогодні виявилася останнім оплотом Путіна в Україні. І здавати його він наміру не має.

З прискоренням процесу об’єднання українських православних в єдину церкву Росія очевидно спробує зберегти свою присутність в Україні. Звісно, РПЦ навряд чи зможе втримати і окремі храми, і цілі єпархії від переходу до автокефальної церкви. Але те, що процес передачі культових споруд новій українській православній церкві буде непростим, ніхто навіть не сумнівається. Адже і Києво-Печерську, і Почаївську лаври росіяни вважають «своїми».

Чи наважиться Володимир Путін на застосування військової сили у випадку «загрози інтересам православних» в Україні? Не виключено. Для Росії українська церква є ланкою між Київською Руссю та РПЦ. Без України та її церковних святинь історія Російської православної церкви виглядає не так велично і монументально. Це розуміє і Володимир Путін, для якого втрата церкви в Україні буде рівнозначна втраті контролю над сусідньою державою. Тому господар Кремля може піти на радикальні кроки для збереження своєї присутності в українській церкві. Але вони навряд чи йому в цьому допоможуть. Тому ми і далі будемо робити все можливе, щоб в Україні утвердилася і будувалася своя Помісна Православна Церква.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma