Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-10-31 07:40:32 eye-2 3963   — comment 0

̶Увімкни життя

Це, по суті, must read для кожної сучасної людини. В якої, уточнимо, робота, відпочинок, перерва на обід, час за кермом, у транспорті, перед сном – завжди з гаджетами. І ми щоразу знаходимо вагомі причини, щоб виправдати цю залежність. Тож у книжці Мануш Зомороді «Вимкни гаджет. Увімкни життя» (К.: Artbooks) нам вкотре нагадують, що час почати жити не в телефонах, а в реальному житті, тут і зараз! І це має бути на першому місці у вашому списку справ!

Адже, щоразу коли ми беремо в руки гаджет, у нас виникає ілюзія, ніби ми таким чином відпочиваємо. Але якщо це не робота, то людині потрібен час без гаджета, бо це – найпродуктивніший час для різних ідей. Коли ми не втикаємо в екран, може здатися, що марнуємо час – ті самі пташки з вагонами, еге ж? Натомість, поки наші думки блукають, активується так званий «режим за замовчуванням»: вмикаються ділянки мозку, які розв'язують проблеми й генерують найкращі ідеї. У такі періоди наш мозок найпродуктивніший. Доведено, що саме під час нудьги приходять геніальні рішення, і письменник Герман Гесе даремно соромився подавати руку робітникові, який зневажав його за цілі дні, а то й тижні «творчого» неробства.

Утім, не варто заміщати нудьгу часом, проведеним в соціяльних мережах. Дозволяючи собі перемкнутися та відпустити думки на волю, ми демонструємо нестандартне мислення й здатність до розв'язання будь-яких проблем. Геніяльна думка може захопити вас у найнесподіваніших місцях, тож треба створити їй сприятливе середовище! Можливо, під час читання, нє?

Ілюстрація: Waldemar Kozak

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma