Enigma Enigma

Dmitriy Grinevich

2020-06-05 11:41:29 eye-2 2461   — comment 0

В ОБСЄ в чергове нагадали про відповідальність РФ за агресію в Україні

Під час засідання Організації безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) посол США Джеймс Гілмор виступив з заявою про те, що Сполучені Штати Америки вкотре наполягають на припиненні агресії з боку Росії.

США закликали Росію негайно припинити незаконну анексію Криму і вивести свої війська з східної частини України.

Посол зазначив, що ОБСЄ фіксує всі етапи російської мілітаризації Кримського півострова, Чорного та Азовського морів. Він також нагадав про факти порушення Росією четвертої Женевської конвенції – проведення призовної компанії, під час якої майже 24 тисячі жителів Криму включили до складу збройних сил Росії, що є серйозним порушенням прав людини.

«Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ зафіксовано понад 100 випадків притягнення до відповідальності окупаційною владою жителів Криму за відмову служити в російській армії. Також на півострові триває переслідування кримських татар. Усе це не дає підстав говорити про скасування санкцій», – зазначив представник  Місії США. 

Гілмор наголосив: «конфлікт на сході України не є «внутрішнім». Він був  спровокований РФ, яка намагається підірвати прагнення України до демократичних цінностей та більшої інтеграції з Європою і тим самим повернути Україну під вплив Кремля.

Він додав, що відповідальність за окупацію Криму та війну на Донбасі повністю лежить на Росії.

В ОБСЄ спростували міф Росії про те, що Москва поліпшила життя кримських татар та інших українців, які проживають в окупованому Криму. З моменту окупації Криму в 2014 році, російський режим зробив рішучі кроки по обмеженню прав кримських татар та інших українців, в результаті чого десятки тисяч людей покинули півострів.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma