Enigma Enigma

Ева Браун

2019-10-31 07:27:25 eye-2 0   — comment 0

В Одесі відкрили першу в Україні водолазну школу

 

На початку жовтня на базі військового флоту створено водолазну школу – навчальний заклад Збройних Сил України, де централізовано готуватимуть фахівців усіх без винятку водолазних спеціальностей не лише для потреб ЗСУ, а й інших силових структур держави.

 Навчальна програма підготовки у водолазній школі побудована за усіма стандартами НАТО на основі досвіду підготовки провідних водолазних підрозділів світу. Нещодавно стартував перший курс підготовки за спеціальністю «водолаз», який триватиме 8 тижнів. Навчання включає теоретичні та практичні заняття з обов’язковим виконанням водолазних спусків під воду до 30 метрів. Кожен військовослужбовець повинен  буде відпрацювати під водою понад 650 хвилин. Серед найактуальніших завдань практичної складової курсу підготовки, які відпрацьовуватимуть курсанти під водою – пошук затонулих об’єктів, їхня ідентифікація та підйом на поверхню, орієнтування під водою, а також обстеження підводної частини корпусу кораблів та суден. Наразі перша група військовослужбовців, які обіймають посади позаштатних водолазів на кораблях і катерах флоту, у пошуково-рятувальних підрозділах та підрозділах спецпризначення вже проходять базовий курс. Крім того, до підготовки залучаються представники Національної поліції та Управління державної охорони України.

Виходячи з вищезазначеного можна зробити висновок, що станом на сьогодні морський потенціал Збройних Сил України відновлюється та нарощується. Окрім цього є ще багато інших напрямків підготовки. Наприклад у 2020 році тільки на флоті планується провести більш ніж 27 аналогічних базових курсів. Ще стільки ж у сухопутних військах. Основний посил таких програм – створити професійну кадрову базу, оновити кадри і навчити нових висококласних спеціалістів.

Основні пріоритети водолазної школи – розвиток спроможностей для співробітництва із країнами-партнерами НАТО щодо вдосконалення програм та методик підготовки спеціалістів водолазної справи, а також оснащення школи сучасними зразками водолазної техніки й засобами забезпечення за міжнародними стандартами.

Після отримання всіх необхідних сертифікатів і ліцензій, водолазна школа буде забезпечувати централізовану підготовку водолазів за основними базовими, середніми та додатковими водолазними кваліфікаційними рівнями.

Раніше подібна система підготовки існувала тільки в Криму, після його анексії була втрачена, і ось тепер – відновлюється. Також, наступного року новостворена водолазна школа отримає окремий навчально-тренувальний комплекс, який матиме повний спектр сучасного обладнання, тренажерів і басейнів, який планують побудувати на військовому причалі в Одесі.

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma