Enigma Enigma

Влад Волошин

2019-10-16 16:01:40 eye-2 2777   — comment 0

В руки Росії можуть потрапити «ключі» від чергової війни.

У Східній Африці може спалахнути новий кривавий конфлікт – за воду. Найближчим часом Єгипет може вступити у війну з Ефіопією за водні ресурси. Каїр вже засудив Аддіс-Абебу за будівництво гідроелектростанції на Нілі. Одна з найдавніших держав світу вважає, що інша африканська країна ставить під загрозу її водопостачання.

В Ефіопії знаходяться витоки Блакитного Нілу. Річки, яка живить водою території Судану і Єгипту. Від обсягу в ній поточної води залежить не лише добробут жителів цих країн, а взагалі життя на прилеглих територіях.
Проте Аддіс-Абеба, вважає, що 5-мільярдний проект будівництва ГЕС надасть усій державі необхідний імпульс для розвитку. Відмовлятись від нього Ефіопія, звичайно ж, не бажає. Це буде одна з найбільших гідротехнічних споруд у світі.
Єгипет, який вважає Ніл своїм національним надбанням, різко противиться будь-яким діям щодо річки. Водні ресурси життєво важливі для виживання населення країни, число жителів якої вже перевищила 100 мільйонів чоловік. Тож за Ніл Єгипет готовий розпочати нову війну.
https://ewn.co.za/…/egypt-denounces-ethiopia-for-moving-ahe…
Міжнародні угоди, укладені в 1929 і 1959 роках, гарантують Каїру контроль на 87% вод Нілу. Також Єгипет, згідно з документом, мав право заборони на проведення робіт в дельті річки, що загрожують його стратегічним інтересам. Однак в 2010 році низка країн Африки на чолі з Ефіопією дезавуювали цю угоду. Це призвело до напруження між Каїром і Хартумом з Аддіс-Абебою. Неодноразові спроби зовнішньополітичних відомств трьох держав домовитися ні до чого не привели.
Якщо порівнювати військову потужність Єгипту і Ефіопії, то тут навіть немає про що говорити, Єгипет набагато сильніший і потужніший . І не лише за чисельністю особового складу і бойової техніки. Єгипетська армія за різними рейтингами є дванадцятою в світі, сильнішою за бразильську, іранську, пакистанську і армії багатьох європейських країн. Єгипетська армія має багатий бойовий досвід, адже останнім часом майже постійно веде бойові дії, зокрема на Синайському півострові. Ефіопські Збройні сили теж чималенькі, близько 140 тисяч військовослужбовців, проте озброєні вони набагато слабкіше за єгипетські і мають старішу техніку. Але якщо ці дві армії зійдуться в конфлікті – то запалає значна частина африканського континенту.
Хоча Єгипет і не має спільного з Ефіопією кордону і між країнами лежить територія Судану та відстань в більше тисячі кілометрів, проте досвід сучасних воєн показує, що для конфлікту не обов’язково бути сусідом.
ГЕЄ під назвою «Хідасе», в перекладі із амхарської мови «Відродження», споруджена на річці Блакитний Ніл майже на кордоні із Суданом. Її мають ввести в експлуатацію навесні 2020 року. Через її будівництво вже кілька років поспіль зберігається напруга в Східній Африці, але нещодавно Росія вирішила втрутитись в конфлікт, і спершу всадити за стіл переговорів лідерів Ефіопії і Єгипту. Така зустріч обіцяє відбутися найближчим часом в Москві. Інформаційне агентство Інтерфакс повідомляє, що «Президент Єгипту Абдель Фаттах ас-Сісі заявив, що домовився з прем'єром Ефіопії Абіем Ахмедом Алі про зустріч в Москві для переговорів з проблеми будівництва Аддіс-Абебою гідроелектростанції на річці Ніл. Абдель Фаттах ас-Сісі висловив надію на успішне врегулювання ситуації. У той же час він не назвав дату переговорів з ефіопським прем'єром».
https://interfax.by/news/policy/v_mire/1265786/
Росія, яка намагається встановити і розширювати свій вплив на Африку, в даному конфлікті матиме чималий зиск. І Ефіопія і Єгипет постійно купують озброєння в Росії. Якщо між ними розпочнеться конфлікт, то така торгівля стане набагато інтенсивнішою і вигіднішою для Москви. Крім того, російські військові фахівці-«іхтамнєти», які до цього нелегально працювали в Судані (про це повідомляють західні ЗМІ), у цьому ж регіоні отримають нову «роботу». А спеціалісти – енергетики на новій ГЄС матимуть нові вигідні контракти. Охороняти і обслуговувати таку грандіозну споруду, звичайно ж буде Росія. І здійснюватиме це власними «охоронними компаніями» (ПВК), на кшталт "вагнерівців".
Тож Ефіопія, погодившись на зустріч в Москві, фактично показала, що йде до Росії за захистом від Єгипту, і готова навіть частково віддати контроль за ГЕС. А це означає, що Росія отримала «ключі» від нової війни, тепер за водні ресурси.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma