Enigma Enigma

Olga Lasto4kina

2019-09-30 08:58:46 eye-2 3294   — comment 0

В рядах псевдоармій «ДНР/ЛНР» панує хаос та анархія.

Через значне розкрадання матеріально-технічного забезпечення, коштів, які виділяє РФ на  утримання 1 та 2 АК НМ «ДНР/ЛНР», для кадрових військовослужбовців ЗС РФ заплановано навести «порядок».

Представники ЗС РФ, які по ротації прибувають на територію ОРДЛО для проходження військової служби в НЗФ, отримують від свого командування відповідні настанови та інструкції щодо побудови відносин з місцевим населенням та колегами- військовими з НЗФ псевдореспублік, які передбачають виключну зверхню та командно-керівну роль росіян.

Прибуваючи на ротацію до «ДНР/ЛНР», офіцери РФ отримують доступ до матеріальних цінностей та зіштовхуються з оточенням бойовиків, які далекі від військової дисципліни, де і починається для них свого роду випробовування.

У березні п.р. групою офіцерів штабу 2 АК проведено раптову перевірку всіх підпорядкованих бригад та полків за напрямком матеріально-технічного забезпечення. Було виявлено низку недоліків, що стали підставою для проведення службового розслідування. Так, в кожній бригаді наглядачем за начальником матеріально-технічного забезпечення призначаються кадрові військовослужбовці ЗС РФ з метою пильного нагляду за місцевими бойовиками, щоб виключити розкрадання матеріальних цінностей. Але нажаль виявляється, що самі військовослужбовці ЗС РФ також не проти приторгонути і заробити на цьому.

Відстежуються конфлікти на фоні алкогольного сп’яніння між офіцерами ЗС РФ та місцевим населенням.

Так, в одному із ресторанів м. Луганськ під час відпочинку виник конфлікт на побутовому грунті між трьома «міліціонерами», які перебували у нетверезому стані та співробітником ФСБ РФ (прибув на ротаційній основі), також перебував у стані алкогольного сп’яніння, в результаті чого росіянину розбили голову.

У результаті ДТП у стані алкогольного сп’яніння загинув полковник ЗС РФ, який обіймав одну з керівних посад у штабі 2-го АК.

Більше того, всередині псевдоармій майже не щодня виникають конфлікти. Так, між командиром 2-ї ОГМСБр та «командуванням» нижньої ланки, бойовиками цієї ж «бригади» і власниками садиб біля смт Станиця Луганська виник конфлікт через облаштування бойових позицій на території дачного містечка. Особовий склад бригади постійно перебуває у нетверезому стані під час виконання службових обов'язків. Двоє арештантів зі складу 2-ї бригади втекли з місця тримання під вартою (за розпивання алкоголю під час бойового чергування) та дезертирували з розташування «частини».

У районі с. Катеринівка (Сорокинський р-н) мала місце конфліктна ситуація між бойовиком 2-ї ОМСБр та групою невстановлених осіб, унаслідок якої військовослужбовець отримав ножові поранення. Співробітники міліції «ЛНР» затримали одного з військовослужбовців 2-ї ОМСБр за підозрою в убивстві та сексуальному насиллі над жінкою.

Серед представників полку ходять розмови про його низький рівень авторитету заступника керівника полку Полуполтінних Володимира Сергійовича серед підлеглих. У серпні терміново прибула група офіцерів РФ зі складу командування полку, приїзд якої обумовлений великою кількістю випадків вживання військовослужбовцями батальйону алкогольних напоїв. У ніч з 25-го на 26.08.2019 було виявлено та затримано близько 10 військовослужбовців у стані сильного алкогольного сп’яніння. Один із затриманих військовослужбовців, самовільно залишив розташування військової частини, перед цим викравши автомобіль та протаранивши КПП (шлагбаум) частини.

Як приклад, конфлікт в ресторані «Іраклій» по вул. Гагаріна в м. Кадіївка (Стаханов), що виник між представниками НЗФ т.зв. «ЛНР» - місцевими мешканцями (жителі «ЛНР») та громадянами РФ (чеченці), який переріс у бійку з використанням вогнепальної зброї. У результаті, 5 осіб отримали кульові поранення, з них 2 громадян РФ госпіталізовано з тяжкими пораненнями. Причиною конфлікту стало висловлення громадянами РФ невдоволення діями місцевих бойовиків у протистоянні ЗС України. У свою чергу, бойовики звинуватили громадян РФ у вбивстві російських солдат під час т.зв. 1 та 2 Чеченських війн.

У 10 ОАБр 2 АК НМ «ЛНР» за систематичне вживання алкогольних напоїв знято з посади та повернуто до РФ командира протитанкового артилерійського дивізіону Е. Елізаде з позивним «Аймак».

Проведено перевірку керівництвом з 2 АК у 13 БТрО, за результатами якої у бойовиків конфіскована зброя, фотоапарати, ноутбуки, а на передових позиціях конфісковано усю техніку, залишили один автомобіль «УРАЛ». Причиною конфіскацією є те, що бойовики даного підрозділу викладали в соціальні мережі фотографії, інформацію про себе та інших бойовиків.

Морально-психологічний клімат у більшості підрозділів НЗФ перебуває на незадовільному рівні. Через низький рівень мотивації, особисту недисциплінованість та невдоволення умовами грошового і матеріального забезпечення бойовики вдаються до дезертирства, зловживань алкоголем і вчиненням інших кримінальних та протиправних дій, виникають конфлікти серед «командного складу» із цивільним населенням. Близько 70% особового складу полку вживає наркотичні засоби, у т.ч. й важкі, що впливає на моральний дух та дисципліну в підрозділі.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma