Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2019-09-18 07:55:48 eye-2 0   — comment 1

Валерія Гонтарєва - будинок не був застрахований, політпритулок не потрібен, вона давно вже резидент Англії

 

Дуже цікаве інтерв'ю за Валерією Гонтаревою вийшло на шпальтах LB.ua, де чітко та зрозуміло знищуються усі пропагандистські тези, які розганяються нинішню владою та її ляльководом Коломойським.

Нагадаю основні тези, які від учора  ллються з екранів телевізора та у мережі:

- Гонтарєва сама спалила свій будинок, так як він застрахований

- Гонтарєва сама спалила свій будинок, так як їй терміново треба політичний притулок

З приводу будинку: 

LB - Чи був будинок застрахований?

В.Г. - Ні. Причому не був ніколи. Хоча після історії з машиною випливало, звичайно, задуматися. Чоловік міг би зайнятися, але в зв'язку з тим, що він поїхав мене забирати з госпіталю, так нічого і не зробив.

Про політичний притулок: "Не можу зрозуміти, звідки виникла ця тема"
Ще раз хочу уточнити щодо вашого статусу на території Великобританії. Ви сказали, що є резидентом, платите податки.

Так, я ж тут офіційно працюю. У мене контракт.

І робоча віза?

Звичайно. І Biometrical Resident Permit.

Вона обмежена контрактом?

Так, він у мене на два роки, я тут поки рік. Плюс його можна продовжувати, це не проблема.

Ви зараз на лікарняному?

Так, два тижні в госпіталі і ось в середу буде тиждень, як виписали додому. Того - три. Але я зараз якраз роблю великий ресерч, він же - моя книга, так що можна працювати віддалено.

Лондонська школа економіки сама запросила вас до співпраці або ініціатива виходила від вас?

Мій Institute of Global Affairs - це think thank. У мене було близько семи пропозицій, одне з них - робота в МВФ. Але я вибрала для себе think thank, а Лондон тому, що звідси ближче до будинку, плюс син в минулому році вступив тут на перший курс університету і хотілося побути трохи з ним. Лондонська школа економіки - дуже круто.

Так от щодо притулку ...

Звідки виникла ця тема? Не можу зрозуміти, мене всі питають!

Так ви ж самі, коментуючи історію з машиною, сказали, що якщо тиск продовжиться, то ви "Не виключаю ...».

Мені подзвонили журналісти. Питання було: «Чи будете ви захищатися?» А як я, лежачи в госпіталі, захищатися можу? Милицями? Наступне питання: «Якщо ситуація буде погіршуватися, можете подати на притулок?». «Якщо так, то, можливо, буду».

Власне, все. Тобто, це була відповідь суто теоретичний. Практично, я сказала, не бачу сенсу. Якби притулок давало б охорону мені і моїй родині - тоді так. Але цього, на жаль, немає. У будь-якому випадку, я перебуваю тут і завжди, якщо знадобиться, зможу це зробити. Одних тільки загроз, які лунали на мою адресу, як я раніше казала, для цього достатньо.

У світлі всього, що сталося будете ви брати охорону в Лондоні?

Ні звичайно. Тут навіть таких понять немає. Я нікого ніколи з охороною тут не бачила. Хіба що королеву.

Крім цього, Валерія Гонтарева дала ще кілька цікавих відповідей стосовно випадку, коли її збила машина у Лондоні, стосовно того,як шістка Коломойського Олександр Дубинський спамив брудними листами на адресу Лондонської школи економіки, обшуків ДБР по позову Портнова, та що до першого кроку її політичного переслідування режимом Зеленського - підозрою від прокурора Константина Куліка.

ДТП у Лондоні.

Як сталося само ДТП?

26 серпня, близько 15:30 в Найтсбріджі - це центр міста. Я перебувала на пішохідному переході, коли мене збила машина - вона переїхала мені праву ногу. Від болю, я втратила свідомість. У мене повністю вивернулися обидва коліна ... Коли я прокинулася, на місці вже була поліція. Потім приїхала «швидка» і відвезла мене в госпіталь Сент Мері на Паддінгтоні, де я провела два тижні.

За страховкою?

Ні, ЕнЕйЧес - звичайна служба, державна. Це не страховка, всіх відвозять і по «швидкої допомоги» лікують.

Водій не зник, вірно?

Ні. Нам сказали його ім'я і дані по машині.

Але сам момент аварії ви не пам'ятаєте?

Ні. Я ж сказала, що втратила свідомість. Від сили удару і болю очевидно, відключилася просто. Коли прийшла до тями, свідки говорили, що він (водій, - ред.) Мене бачив. Я - ні, тому що він виїжджав з-за повороту і - від повороту, до середини пішохідного переходу, де він мене збив - близько 20 метрів. Тобто, не міг не бачити.

Спочатку для поліції це було звичайне ДТП. Але, зрозуміло, ми попросили поліцію подивитися всі камери, перевірити бек-граунд водія. Поки у нас цієї інформації немає, чекаємо від них репорт.

Раніше повідомлялося, що Олександр Дубинський направляв на адресу Лондонської школи економіки негативні листи про вас.

Так, це була по суті кібер-атака. По-моєму, в квітні він послав тисячі листів з однаковим текстом на всі їхні адреси. Зміст приблизно такий, що Гонтарєва - головний ворог України, бандит і корупціонер. Раніше він підписувався як журналіст каналу «1 + 1», а тепер як заступник голови комітету ВР пофінансам. Я вважаю, це несе ганьба для країни.

Чи була якась реакція?

Не знаю, я на цю тему спілкувалася тільки з главою сек'юріті школи. Природно, він був обурений, але які у нього механізми подальших дій, я не знаю.

Про обшук квартири

..був обшук в нашій старій квартирі - ми там вже 18 років не живемо. Замість того, щоб взяти у нас ключі і по-людськи відкрити двері, вони її просто виламали.

Квартира порожня стояла, раз ви там не жили?

Мій чоловік зберігав там колекцію платівок.

Хто саме проводив обшук у квартирі, вже пізніше з'ясувалося?

Так, це було ГБР. Портнов у себе на фейсбуці написав, що це (обшук, - ред.) По його з поданим позовом, що мова про постанову Нацбанку №124. Це ще від 2015 року - я сама вже по номеру не пам'ятала, довелося пошукати, щоб розібратися. Постанова так зване «антикризове» (очевидно для врегулювання ситуації в банківському секторі, - ред.). За роки моєї роботи в НБУ подібних постанов багато приймалося, та ще до кожного потім поправки. Так що, суто теоретично, на мене за них десять тисяч позовів подати можна було.

Важливий момент: у цій справі я проходжу як свідок. Причому я одна, нікого більше немає і нікого не викликали.

Тобто вас обшукували як свідка?

Так.

У березні 2019 року прокурора Костянтин Кулик пред'явив вам підозра у справі Курченко.

Ця підозра ніхто ніколи не бачив, крім як в інтернеті, але все про нього знають. Це було 28 березня, початок політичних переслідувань.

Ваш адвокат Андрій Федур його теж не бачив?

Ні. Фізично текст підозри не бачив ніхто.

І відповідно на допит вас не викликали?

Ні. Більш того, їх сповістили через адвоката про моє місце проживання місяці два тому.

Тобто після того, як Кулик заявив про існування підозри в ефірі "1 + 1", ніяких процесуальних дій по вам не було?

Ні. Більш того, вони її ( «підозру», - ред.) Потім скасували. Потім знову як би оголосили. Що там відбувається, зрозуміти неможливо.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma