Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-11-19 12:40:03 eye-2 3756   — comment 0

Важкий БПЛА Akıncı, який несе понад тонни озброєння, може з'явитися у небі України

Про це сказав генеральний директор Baykar Makina Халюк Байрактар журналістам Укрінформу.

Як відомо, у листопаді 2021 року у Стамбулі українські підприємства ДП «Івченко-прогрес» та АТ «Мотор Січ» уклали контракти з Baykar Makina про постачання двигунів для безпілотної платформи Akıncı, яка є передовою у світі та вже побила рекорди за тривалістю перебування у повітрі та максимальною висотою польоту. За два роки Baykar Makina планують серійно випускати важкі БПЛА, серцем якого будуть двигуни українського виробництва.

Бойове навантаження Akıncı понад 1000 кг. Два двигуни українського виробництва забезпечують політ на висоті понад 12 км. Дрон має розмах крила 20 метрів, заявлена тривалість польоту — до 24 годин.

"Ми віримо у стратегічні відносини України та Туреччини і діємо з розрахунку на те, що МС500 — це новий двигун на ринку, а платформа Akıncı відома у всьому світі і практично не має аналогів, тому для двигуна — це гарна реклама. Це є суттєвою перевагою для двосторонніх відносин.

Вірю, що Akıncı може стати стратегічним засобом і для України, що ми його побачимо і в українському небі. Ми фактично готові до цього. Ми постійно говоримо про Akıncı на наших зустрічах, оскільки на цій платформі стоїть двигун українського виробництва," - говорить Халюк Байрактар

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma