Enigma Enigma

Івалон К

2021-10-09 21:46:37 eye-2 3271   — comment 0

Вечір у Лаврі. Подвижниця Ніна Саєнко

У Лаврі у музеї народного мистецтва відбувся вечір-презентація книжок, виданих стараннями і коштом Ніни Олександрівни Саєнко, представниці давнього козацького роду Саєнків. Історія роду Саєнків, драматична, як і історія самої України, перетинається з іншими відомими українськими родами. Дід Ніни Олександрівни Ферапонт Саєнко  у 1896 році заснував школу садівництва і виноградарства у Борзні. До заснування школи він залучив молодого Миколу  Костецького. У школі працювала Олександра Тичина, яка стала жінкою Миколи Костецького. У школі викладали малювання, бо широкого доступу до фотоапаратів не було. Поряд знаходилась усадьба художника Миколи Ге. Так чи інакше, сини сподвижникеів Саєнко і Костецького, Олександр і Володимир, стали відомими художниками. То і надалі художні традиції продовжились в обох сім'ях  Дочка Олександра Саєнко Ніна, онука Леся, син Костецького Олександр теж присвятили себе цій справі.

Багато чого з плином часу зникає і люди забувають. Якщо про це не пишуть, нема книг про події і людей. Ніна Олександрівна Саєнко займається не тільки написанням і виданням книг, а й значною мірою займається музейною справою, створила музей у Борзні, ювілей якого  святкуємо цього року. Ніна Олександрівна займалась розповсюждженням робіт батька  Олександра Саєнко  по музеях України. Ця людина зробила неможливе, незважаючи на тиск битових обставин і усі проблеми, які наповнюють життя пересічних людей.

Та ця Людина змогла знайти в собі сили, знайти кошти і можливості.

Низький уклін їй, Берегині Роду. 

На фото вечір у Лаврі. Плакат, зібрання людей, були дуже теплі виступи, неформальні. І сама Ніна Олександрівна із столикои з книгами, які вона щедро дарувала на вечорі з теплими написами.             

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma