Enigma Enigma

Владимир Басов

2021-11-26 09:27:15 eye-2 4283   — comment 2

Версія

Кажуть, що нічого так не дратує, як маленька правда, яка потрапила до мети. Вчора знову, майже дві години, на «г+г» каламутили з передостаннім скандалом, який лише посилився після публікації розслідувачів Біллінгкет з вигнівців.

На мій погляд, команда Зе… нарешті визначилася з тим, кого зробити винним у цій історії. Це екс.глава ГУР МОУ Бурба. Тепер на нього «вішатимуть усіх собак». Виявляється:
- він неправильно спланував термін операції;
- не довів до Президента план операції та ризики її проведення;
- Самостійно переніс її проведення, не отримавши на це письмового наказу;
- можливо, що це він повідомив у КДБ Білорусі про те, що до Мінська приїхали вагнерівці;
- поставив Президента у ситуацію, коли будь-яке рішення щодо операції було програшним;
- підігравав опозиції, спеціально плануючи провал операції;
- так, і взагалі, був одним із тих, хто розганяв людей на Майдані і незрозуміло як отримав звання генерал-полковника.
Переглянути все, що звинувачували Бурбе – можна тут:

Оскільки більшість із цих версій ґрунтувалася на припущеннях, а ніхто так і не зміг відповісти на запитання Бутусова, чому більше року ДБР не розслідує факт провалу операції і чому влада брехала про те, що ніякої операції не було, доведеться й самому висловити свою думку про провал цієї операції.
А ви маєте право погодитися з ним, або запропонувати свою версію.

Директор Гур МОУ Василь Бурба та заступник директора СБУ Руслан Баренецький 24 липня 2020 року прибули до ВП для остаточного схвалення плану операції «АВЕНЮ». Зеленський був не в дусі. (Чи то, у нього був поганий настрій, чи перезаймався у спортзалі, чи погано йому стало після обіду…..) Загалом причина, чому керівників операції не пустили до Президента, нам не відома. Незрозуміло й те, хто таки відправив цих керівників до голови ОПУ.
Тут одне запитання: Чи доповіли самому Зеленському про те, хто до нього прийшов, і з яким питанням? На мою думку, доповіли. А він, злякавшись цієї операції та відповідальності за рішення про її проведення, просто злякався. Він попросив Єрмака сказати, що операція просто переноситься і придумати причину. На мій погляд, Єрмак не брехав керівникам операції, що наказ про перенесення операції – це наказ Президента.

Після того, як операцію із захоплення вагнерівців було перенесено, Єрмак був у Зеленського і вони обговорили, що далі робити. Зеленський вирішив, що він найрозумніший, і через день (а, може, й раніше) зателефонував Лукашенку, повідомивши йому, що до нього автобусами приїхали вагнерівці. Лукашенко подякував Зеленському і дав команду своєму КДБ знайти та знешкодити «диверсантів» (Він справді вважав їх диверсантами).
Тобто, «злив операцію», насправді сам Зеленський, злякавшись відповідальності і перебуваючи в ілюзіях, що можна все «вирішувати переговорами з ворогом».

Далі розвивалося все прогнозовано. Бурба прийшов до ОПУ з пропозицією розібратися у провалі операції, припустивши, що в ОПУ працює «крот». Зеленський, розуміючи, що він і є той «крот», якого збирається шукати Бурба, негайно звільнив Бурбу з посади, а разом із ним розформував і той підрозділ, який займався вагнерівцями. Єрмак просто отримав від Зеленського завдання спростувати факт проведення операції, що він і зробив, коли журналісти опублікували свою версію зриву операції.
В ОПУ терміново почали готувати план виходу із цієї ситуації. Швидко ГПУ почала підписувати підозри вагнерівцям, а Зеленський змушений був вдруге зателефонувати Лукашенку, щоби той передав вагнерівцям Україні. Була дана команда на знищення ГРУ МОУ, заморожування всіх кримінальних справ, які могли б відкритися з цього питання. Опозиції навіть не дали можливості розслідування цього питання у рамках ТСК.

Це моя версія. Фактів, які б спростовували чи підтверджували, що це було саме так, у мене немає. Але це і не моя робота їх збирати. Зрада Батьківщині – тяжкий злочин. Термінів давності нею немає. Чекатимемо….

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma