Enigma Enigma

Влад Волошин

2019-10-09 06:37:23 eye-2 2776   — comment 0

Від нас чекають атаки дронів.

Днями представники російських окупаційних військ на Донбасі з так званої «народної міліції днр», оприлюднили в ЗМІ доволі цікаву інформацію. Виявляється, «доблесні захисники Донбасу», з числа проросійських бойовиків знищили безпілотний літальний апарат - БПЛА. Цей «безпілотник», на їхню думку, без сумніву належить українській армії, і саме він мав здійснити терористичний акт проти мирних мешканців Старомихайлівки. - «Благодаря профессиональным действиям наших защитников, был предотвращен очередной акт террора в отношении мирных жителей Старомихайловки, где был уничтожен БПЛА типа "квадрокоптер", который нёс на себе мину калибра 60 миллиметров натовского образца», - заявляють представники так званої «народної міліції».
https://newinform.com/192622-v-dnr-rasskazali-o-sbitom-besp…
Інформація про збиття супроводжується фото з уламками якогось об’єкту, на вигляд схожого на БПЛА, проте абсолютно не «квадрокоптера» (про збиття якого повідомляли бойовики). Крім того, вони заявляють, що «безпілотник» ніс 60 мм міну (напевне мінометну) «натовського зразку». Але фото цієї міни, нажаль, не опублікували.
Пропагандисти, які готували подібну брехню, абсолютно не переймались навіть тим, щоб додати сюди хоч трохи достовірності і переконливості. І сам факт, і його ілюстрація говорять про різні «безпілотники», які застосовуються для різних завдань. А те, що немає фото «міни натовського зразка» говорить, що її просто не змогли знайти, щоб сфотографувати (бо повідомляють, що «теракт попередили, БПЛА знищили», а де ж міна)? Якщо вона теж була знищена, то де її осколки? А як дізнались, що це за міна, її калібр і належність НАТО ? Як саме її знищили, чим? Є ще кілька питань, на які роспропаганда, розповідаючи нісенітниці про нібито знищений дрон, навряд чи змогла б дати хоч якісь відповіді.
А фахівці-експерти взагалі посміялись з цього фейку, і саме з багатьох причин. Наприклад те, що використати 60 мм мінометну міну, як боєприпас для атаки (одиночної атаки) міг лише ідіот, адже це зовсім недоцільно. Ефект від її вибуху порівняно невеликий, дещо більший ніж від ВОГ-25, проте завдана шкода може бути суттєвою лише при точному влучанні в об’єкт.
Крім того сама міна досить важка, близько півтора кілограми, крім того, її ще потрібно чимось привести до дії. Підривний механізмі – це теж додатковий вантаж. Щоб його нести, та ще й на відстань в кілька кілометрів, потрібен доволі потужний «квадрокоптер». Такі БПЛА доволі дорогі, і використовувати їх для того, щоб вчинити «теракт проти жителів» прифронтового селища Старомихайлівка – для нас абсолютно недоцільно – це невиправдані витрати без належного «воєнного ефекту» (знищення озброєння, бойової техніки, важливих об’єктів і живої сили противника). Старомихайлівку можна просто обстріляти з наявного озброєння, не застосовуючи дорогих дронів.
Проте бойовики вже протягом кількох днів розповідають, що вони успішно протидіють українським «безпілотникам» і лише за останній тиждень вони знищили три таких апарати: - «Это уже третий эпизод с участием украинского беспилотника, который был сбит силами ДНР за последние несколько дней. Ранее, 1 октября, беспилотный летательный аппарат ВСУ был уничтожен над поселком Старомихайловка, а 3 октября военнослужащие ДНР сбили в районе села Белая Каменка беспилотник «Фантом»....
https://newinform.com/192642-za-poslednyuyu-nedelyu-v-dnr-s…
Тобто російська пропаганда вперто намагається вкинути в інформаційний простір «месседж» про те, що українська армія, порушуючи пункт Мінських домовленостей, все-таки активно застосовує безпілотні апарати: «Согласно Минским соглашениям полеты боевой авиации и беспилотных летательных аппаратов запрещены вдоль всей линии соприкосновения сторон в полосе шириной не менее 30 километров. Исключение было сделано только для БПЛА мониторинговой миссии ОБСЕ».
Крім того з певних джерел стало відомо, готується доволі серйозна антиукраїнська провокація перед майбутньою зустріччю лідерів Нормандської четвірки. Її суть в тому, що Україна, нібито, має застосувати ударні дрони для атаки на склад боєприпасів бойовиків. «Склад» цей буде розташований неподалік цивільного об’єкту, і від пожежі на ньому мають постраждати інфраструктура і навіть мирні мешканці. Тобто, «українці навіть знаючи про небезпеку для цивільних, все-одно здійснили атаку на склад».
Інформація про підготовку подібної провокації з’явилась після атаки БПЛА на нафтопереробні підприємства в Саудівській Аравії. Проросійські бойовики з «народної міліції динири» навіть нещодавно «відпрацювали» тренування - гасили невелику пожежу на одному зі складів боєприпасів у «промзоні» в Донецьку. Раніше, коли щось подібне у них траплялось, завжди звинувачували українських диверсантів, але цього разу заявили про «нехтування протипожежними заходами». Поруч з тією «промзоною» - житловий район , тож можливо саме на цьому об’єкті «відпрацьовували атаку українських дронів». І можливо саме тому в інформаційному просторі з’явилась і тиражується відверта брехня про збиті українські «безпілотники». До того ж нещодавно, група українських військових в Туреччині пройшла курси операторів БПЛА і готові їх застосовувати по противнику.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma