Enigma Enigma

Ukrainian Military Honour

2019-12-23 08:07:46 eye-2 3453   — comment 1

ВIДОЗВА ОТАМАНА ОРЛИКА.1921 р.

23 грудня 1896 р. народився Федір Артеменко (отаман Орлик), командувач 2-ї (Північної) повстанської групи, полковник Армії УНР.


"..Батьки i брати українцi! 
Поки ви будете мовчати,поки ви будете терпiти цi муки?! Чого ви чикаєте,чи це вони в нас не поздирали послiднiх сорочок? Чи мало ваших синiв та братив оця сволота погубила,чи може, ви чикаєте, щоб у вас усих жиди запрягли в ярмо, i будуть брати, i ви себе допускаєте до цього, спом'ятайте, поки не пизно, бо буде погано.

Ех ви, Українцi, за вас погибают тисячi ваших братiв, а ви з гершем та срулем спекуляцiєю заходились.Ех ви, не люди, ви зрадники України, вам не жити на Українi, вам не мiсце тут.

Чого ж ви, батьки та брати, чикаєте, чого ви дочекаєтесь, ви чикаєте всi Петлюру, але вiн сам не прийде. Iдiть в ряди, i визволим ми Україну з тяжкої неволi, из неволi жидiвської та каторжан.

Готовтесь вси до зброї, ми скоро будемо у вас, тiлько, будь-ласка, не вiдпустiть нi одного, ми им докажем, що ми за Україну вмiємо терпiти, но як допече, то тоди i ни всидить на мicцi. Берiться всi, брати, до скорої, рiж и бей ж@д@в, спасай Україну, iдiть в ряди вiльного казацьства. Слава нашей Українi,батьковi Петлюри,слава усiм атаманам!

Ще не вмерла Україна i слава i воля,ще удасця нам погайдамакувати."

Федір Артеменко -полковник Армії УНР, згодом легендарний «Отаман Орлик» - найвідоміший на Київщині отаман часів Української революції 1917-1921.
Із серпня 1920 року розпочинає партизанську боротьбу проти більшовицьких загарбників. Повстанські загони отамана Орлика мали чисельність до 400 піших і 120 кінних, були добре обмундировані та озброєні.
Загинув отаман Орлик наприкінці лютого 1922 р.
_______________________________________
#UMH_УНР  #Нація_воїнів

Невідомі факти про українську військову звитягу:
Telegram: https://t.me/militaryhonor
FB: https://www.facebook.com/Ukrainian-military-honour-286315058902407/
Instagram: http://instagram.com/ukrainian.military.honour
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDYHoZJCSTPqwSPxpV9jftQ

Картка допомоги для UMH:
4149 6293 1147 5602 (Ольга Стульківська)

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma