Enigma Enigma

Юрко Антоняк

2019-11-05 08:12:44 eye-2 363   — comment 1

Віват Фестиваль!

Олександр Сирцов‎ 

На ХХ «Сурмах Звитяги» визначили кращих

У Львові завершився Всеукраїнський відбірковий тур ювілейного XХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», що проходив з 14.10.2019 по 01.11.2019р. у Центрі творчості дітей та юнацтва Галичини.

Фестиваль проводиться за участю дітей, учнівської та студентської молоді.

У цьогорічному фестивалі взяли участь близько 12000 учасників, у заключному етапі фестивалю – близько 2800 учасників – про це повідомив директор Фестивалю Володимир Степанишин.

На великій сцені за чотири конкурсних дні пройшло 226 вокально-інструментальних ансамблів, оркестрів, хореографічних колективів, солістів та ін. На малій сцені – 105 учасників у номінації «Художнє читання». На перегляд було подано 577 художніх робіт, 78 творів у номінації «Авторська поезія і проза».

Окрім Львівщини, у конкурсі взяли участь представники з Тернопільської, Івано-Франківської, Хмельницької, Чернігівської, Чернівецької, Волинської, Вінницької, Одеської, Донецької, Запорізької, Рівненської, Кіровоградської, Миколаївської областей. Найбільш чисельне представництво було від Львівської, Вінницької, Хмельницької, Донецької та Волинської областей.

26 листопада 2019 року у Львівській опері відбудеться церемонія нагородження лауреатів та святковий ювілейний концерт переможців.

Журі, до складу якого увійшли відомі музиканти, композитори, освітяни визначило переможців у кількох номінаціях, при цьому у кожній номінації окремо оцінювались старша (17-27 років) та молодша (10-16 років) вікові категорії.

У номінації «Вокальні та вокально-інструментальні ансамблі, вокально-хорові колективи» переможцями стали у старшій віковій групі — Фольклорний гурт «Мокоша» Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М.Леонтовича, керівник Юлія Васюк, концертмейстер Микола Швець, у молодшій віковій категорії – Народна студія вокального співу «Лодомир» Центру позашкільної освіти, м. Володимир-Волинський Волинської області, керівник Галина Тюрікова.

У номінації «Солісти-вокалісти», старша вікова група переможцем став Сергій Іванченко вихованець Будинку дитячої творчості Бершадського р-ну Вінницької області, керівник Лариса Баранова та Софія Погоріло, солістка Львівської студії вокального мистецтва «Golden Voice», керівник Ілона Опікула. У молодшій віковій групі перемігАвак Бабаханян, вихованець Тиврівської дитячої музичної школи Вінницької області, керівник Руслана Поник.

У номінації «Оркестри та інструментальні ансамблі» переможця визначили лише у молодшій віковій категорії, ним став Зразковий дитячий естрадно-симфонічний оркестр “Джерело” Радехівської районної школи мистецтв імені Андрея Шептицького Львівської області, керівник Богдан Білозір.

У номінації «Авторська пісня» переможців цього року не було, натомість ІІ місце у старшій віковій групі отримав гурт студентів ІІІ курсу відділу теорії музики КЗ ЛОР «Львівського музичного коледжу ім. С.П. Людкевича», керівник Ілона Ельтек.

У номінації «Народна хореографія» переможцями у старшій віковій групі стали Зразковий ансамбль народного танцю «Роси світанку» СЗШ №84 м. Львова, керівник Юрій Бугрин, Ансамбль народного танцю «Веселкові коралі» Львівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №82, керівник Наталія Гарбуз та Народний художній колектив народного танцю «Дивограй» Коломийського БДЮТ Івано-Франківської області, керівник Надія Чаленко. А у молодшій віковій категорії два переможця: «Зразковий художній колектив» ансамбль танцю «Усмішка» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості, м. Білозерське Донецької області, керівники Ігор та Олена Голіки та Олександра Шаронова а також ГО «Народний дитячо-юнацький хореографічний ансамбль народного танцю «ПОЛУНИЧКА» м. Львова, керівник Наталія Добинда.

У номінації «Сучасна хореографія», старша вікова група переможцем став

Народний художній колектив бального танцю «Квіти надії» Коломийського БДЮТ Івано-Франківської області, керівник Надія Колісник. А у молодшій віковій групі одразу чотири переможця: Ансамбль сучасного танцю «Шкільний стиль» Великолюбінської дитячої мистецької школи Городоцького району Львівської області, керівник Володимир Пантелеймонов; Дует ансамблю танцю «ЗОШ» Ліцей ім. Івана Пулюя Львівської міської ради, керівник Юлія Пантелеймонова; Студія сучасного танцю "White fox" смт. Гніздичів Львівської області, керівник І.В. Гайда; Ксенія Іващенко, солістка Народного художнього хореографічного колективу «БРАВО» Центру дитячої та юнацької творчості Дружківської міської ради Донецької області, керівник Тетяна Петрова.

У номінації «Художнє читання», старша вікова група переможцями стали у старшій віковій групі: Аліна Кіпоть, учениця гуртка «Театр екологічної мініатюри» Микільської ЗОШ I-III ст., керівник Тетяна Волженцева; Анжеліка Старік, студентка Львівського Національного університету ім. Івана Франка, керівник Мисак Ю.О.; Віргілія Вітрова, Семенівська ЗОШ І-ІІІ ст., керівник Зоряна Нікішина; Анастасія Оніщук, Одеська область. У молодшій віковій групі переможцями стали: Ольга Драган учениця ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів м. Рогатина Івано-Франківської області, керівник Сорока Х.В.; Анастасія Гарага, вихованка Білозерського освітньо-культурного центру Добропільської міської ради Донецької області, керівник Алла Афонічева; Поліна Григорьєва, вихованка Народного художнього колективу шоу-театру молодіжного клубу «Імідж» Кіровоградського обласного ЦДЮТ, керівники Наталія Долгополова та Вікторія Ставріаніді-Стогодюк.

Переможцями у номінації «Парне читання» стали

Владислав Плебанський, Данило Хромов, студенти Львівського національного університету ім. І.Франка, керівник Мисак Ю.О.; Народний художній колектив шоу-театр молодіжного клубу «Імідж» Кіровоградського обласного ЦДЮТ, керівники Наталія Долгополова та Вікторія Ставріаніді-Стогодюк.

Переможцями у помінації «Авторська поезія та проза» стали у старшій віковій категорії: Вікторія Біжан, студентка Могилів-Подільської гімназії Вінницької області, керівник Світлана Травнева та Ольга Підлісна, студентка Державного професійно-технічного навчального закладу "Хмільницький аграрний центр професійно - технічної освіти" Вінницькоїобласті, керівники Світлана Травнева, Леся Голімбієвська. У молодшій віковій категорії одразу три переможця: Діана Калинич, учениця НВК «Середня загальноосвітня школа ліцей» м. Моршина Львівської області, керівник Рябчук О.П.; Анна Тітова, вихованка Зразкової художньої театру-студії, учасниця Гуртка «Ляльковий театр» Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості Хмельницької області, керівник Ірина Старкова та Надія Василишин, вихованка Зразкової літературно-творчої студії «Любисток» Палацу дитячої та юнацької творчості м. Дрогобича Львівської області, керівник Калерія Луценко.

У номінації «Графічна композиція» (старша вікова категорія) переможцями стали; Наталія Джгун, вихованка студії «Образотворче мистецтво» Донецького обласного палацу дитячої та юнацької творчості, м. Слов’янськ Донецької області, керівник Трутко В.Л., «Після бою (Переможець)», Сергій Стефашко, учень Гійченської ЗОШ І-ІІІ ст. Львівської області, керівник Ребець О.І., робота «Завжди поруч», Анастасія Стельмах, учениця Червоноградської гімназії Львівської області, керівник Леся Кузьма, Наталія Дзюрах, учениця Миколаївського районного БДЮТ Львівської області, керівник Пристай М. М., робота «Січові Стрільці на марші», Віта Ярміл, вихованка Буського БДЮТ Львівської області, керівник Гачкевич К.Ю., робота «Під покровом Україна», Тетяна Циглер, вихованка гуртка «Палітра» Волноваського районного будинку дитячої та юнацької творчості Донецької області, керівник Бабченко О.В., «Події липня 19 травня 1920 року. УГА», та Соломія Водяник, учениця СЗШ №3 м. Трускавця Львівської області, керівник Ярчук А.В., робота «Коли повернешся з війни…». У молодшій віковій категорій також одразу кілька переможців: Василина Гах, вихованка Радехівської районної школи мистецтв імені А. Шептицького Львівської області, керівник Сухар О.С., робота «Декалог», Назарій Боровець, вихованець Радехівської районної школи мистецтв імені А. Шептицького Львівської області, керівник Сухар О.С., робота «Хоч які великі жертви – боротьба конечна», Лілія Геряк, учениця Ліцею №51 ім. І.Франка м. Львова, керівник Павич І.Н., робота «Незламні. Дух,що тіло рве до бою», Богдан Мазурик, учень Великомостівського ОЗ ЗСО І-ІІІ ст. Сокальського району Львівської області, керівник Безручко Л.С., робота «Віра», Соломія Попович, учениця ОЗ «Мостиський ЗЗСО №1 І-ІІІ ст.» Мостиської міської ради (ОТГ) Львівської області, керівник Галамай Н.Б., «Ангеле хоронителю мій, ти все при мені стій», яна Денисюк, учениця ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3» Бродівського району Львівської області, керівник Тетяна Рудько, робота «Гіркі роковини», Кіра Чепілова, вихованка гуртка «Малюнок та живопис» ЦДЮТ військово-цивільної адміністрації м. Торецьк Донецької області, керівник Іноземцева Н.О., Олексій Громик, учень Кадиєвецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кам’янець-Подільського району Хмельницької області, керівник Оксана Мельник, робота «Летючий загін УПА», Тетяна Максимчук, учениця Яворівської СОШ І-ІІІ ст. №2 Яворівської районної ради Львівської області, керівник Здебська Л.М., робота «На сторожі спокою та миру», Артем Головатий, учень НВК «СЗШ №2 – гімназія» м. Трускавця Львівської області, керівник Мінчак Х.В., робота «Не проходьте в поспіху, заждіть», Андрій Альбіновський, вихованець Буського БДЮТ Львівської області, керівник Гачкевич К.Ю., робота «Ангел миру», Анна Альбіновська, вихованка НВК «Буська ЗОШ І ст. гімназія – інтернат ім. Є.Петрушевича» Львівської області, керівник Гачкевич К.Ю., робота «Сила ангелів», Роман Головецький, вихованець гуртка «Чарівні пензлики» Пустомитівського ЦДЮТ Львівської області, керівник Рубан О.П., робота «Жіноче ім’я в мене – Україна», Назар Васюта, вихованець гуртка «Чарівні пензлики» Пустомитівського ЦДЮТ Львівської області, керівник Рубан О.П., робота «Зродились ми великої години», Юлія Козич, вихованка Зразкового художнього колективу арт-гуртка «Палітра» Золочівського ЦДЮТ Львівської області, керівник Гевко Г.І., робота «Любий сину, повернися до дому живий».

У номінації «Живописнакомпозиція» (старша вікова група) переможцями стали Петро Ясінський, вихованець Радехівської районної школи мистецтв імені А. Шептицького Львівської області, керівник Сухар О.С., робота «Ювілей Фестивалю», Анастасія Дигдалович, вихованка Львівського художнього ліцею при ЛНАМ, керівник Палій О.М., робота «Дух нації», Марія Мочара

, вихованка ОЗ «Підкамінська ЗОШ І-ІІІ ст. Бродівського району Львівської області, керівник Пянтковська Н.М., робота «У надійних руках», Оксана Василів Оксана, учениця СЗШ №1 м. Трускавця Львівської області, керівник Вишатицька Л.І., робота «Ангел України», Софія Луцик, учениця ЧНВК №3 м. Червонограда Львівської області, керівник Козак С.М., робота «Чума зі сходу», Катерина Самольчук, вихованка гуртка «Живопис і рисунок» БДЮТ м. Червонограда Львівської області, керівник Мисак Р.І, робота «З Україною в серці», Катерина Чирка, вихованка Львівського художнього ліцею при ЛНАМ Залізничного району м. Львова, керівник Палій О.М., робота «Вартова надії», Олена Гресько, вихованка ЗЗСО І-ІІІ ст. №3 м. Ходорів Львівської області, керівник Тріщ Б.М., робота «Повертайся живим», Марія Лебеденко, учениця СЗШ №6 м. Стрия Львівської області, керівник Яворська Б.Б., робота «На війні! Україна – моя держава». Переможцями у молодшій віковій категорії стали: Тетяна Пона, вихованка Арт студії «Палітра ідей» БДЮТ Шевченківського району м. Львова, керівник Соломійчук Г. М., робота «Ми українці – вільні люди», Надія Шевчук, учениця КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №3 ім. М. Коцюбинського Вінницької міської ради, керівник Лепко Н.І., робота «Берегиня мати Україна», Вікторія Лотошинська, вихованка Дитячої школи народних мистецтв м. Львова, керівник Янко М., робота «Героям слава!», Антоніна Дунець, вихованка зразкової арт-студії «Колорит» Кам’янка-Бузької міської ради Львівської області, керівник Снігірьова А.С., робота «Дзеркало війни», Володимир Гавриляк, вихованець Пнікутського НВК Мостиської міської ради Львівської області, керівник Мисаковець Г.І, робота «За майбутнє України», Маркіян Гудим Маркіян, учень Червоноградської ЗОШ №12 Львівської області, керівник Гудим Л.С., Віктор Метан, вихованець Дитячої школи народних мистецтв м. Львова, керівник Пенцко О.І., робота «Захисник», Соломія Винник, вихованка Зразкового художнього колективу арт-гуртка «Палітра» Золочівського ЦДЮТ Львівської області, керівник Гевко Г.І. робота «Герої не вмирають», Богдан Луців, вихованка студії живопису «Мальва» ЦДЮТ м. Ходорова Львівської області, керівник Походжай М.М., робота «Україну не здолати», Віктор Громлюк, вихованець Бершадського Будинку дитячої творчості Вінницької області, керівник Громлюк Н.І, .робота «Мій край, моя Батьківщина», Марія Чепелюк, вихованка Зразкового художнього колективу арт-гуртка «Палітра» Золочівського ЦДЮТ Львівської області, керівник Гевко Г.І., робота «Слава Україні! Героям слава!»

У номінації «Декоративна тематична композиція» (старша вікова категорія) переможцями стали: Джавала Евеліна, Іванюк Марта та Джавала Еріка, учениці Куликівської ЗОШ І-ІІІ ст. Жовківського Львівської області, керівник Данилян Н.В., робота «Та упаде удар огнистий», Шняк Дмитро, учень Миколаївського НВК Львівської області, керівник Гаврилишин П.В., робота «Ціна безсмертя», Стрихар Роман, учень ЧЗШ №4 м. Червонограда Львівської області, керівник Уляницька Лідія Борисівна, робота «Глек Сурми звитяги», Фарина Анна, учениця ЧНВК №13 м. Червонограда Львівської області, керівник Мартинович О.Я., робота «Декоративна таріль «пам’яті «Баррета» Юрія Луговського», Шовак Соломія та Патрейко Анастасія, учениці Пониковицької ЗОШ І-ІІІ ст., Львівської області, керівник Лісковецька Т.С., робота «Не зрадь!», Колотай Божена, вихованка Львівського художнього ліцею при ЛНАМ Залізничного району м. Львова, керівник Палій О.М., робота «Силует на війні», Пашко Софія, учениця ОЗ «Немирівський ЗЗСО І-ІІІ ст.» Яворівського району Львівської області, керівник Миклуш Г.О., робота «Мені не можна не любити», Старостенко Анастасія, вихованка гуртка «Народні ремесла» Ніжинської станції юних техніків Ніжинської міської ради Чернігівської області, керівник Старостенко С.В., робота «Пам’ятаємо буремні ті роки», Білик Софія, вихованка Пустомитівського ЦДЮТ на базі Милятичівської ЗОШ І-ІІІ ст. Львівської області, керівник Іванець О.С., робота «Молитва». У молодшій віковій категорії перемогли: Козак Денис, вихованець Радехівської районної школи мистецтв імені А. Шептицького Львівської області, керівник Сухар М.Ю., робота «УПА-77», Борисевич Оксана та Борисевич Максим, вихованці гуртка «Декоративна вишивка» Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості Хмельницької області, керівник Пальонко Світлана Володимирівна, робота «Із далечі віків», Крячун Вікторія, вихованка гуртка «Чарівний олівець» КЗ «Волноваський районний будинок дитячої та юнацької творчості» Донецької області, керівник Філоненко Т.О., робота «Захистимо Україну», Шийка Надія, вихованка гуртка «Витинанка» Великомостівського ЦДЮТ Львівської області, керівник Сковрон Н.П., робота «Сумна мелодія», Лотошинська Вікторія, вихованка Дитячої школи народних мистецтв м. Львова, керівник Янко М., робота «Вставай, Україно, вставай!», Хомік Софія, вихованка гуртка «Ткацтво» Центру творчості дітей та юнацтва Галичини м. Львова, керівник Ващак Оксана Іванівна, гобелен «Герої не вмирають», Гладкий Роман, учень Бірківського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ ім.Т.Шевченка» Яворівського району Львівської області, керівник Гой В.С., роботи «За Україну, за її волю!» та «На варті», Дика Соломія, учениця Ліцею №51 ім. І.Франка м. Львова, керівник Павич І.Н., робота «Будь іскрою, якщо мрієш бачити багаття», Мельничук Лілія, Вихованка гуртка «Аплікація» Коломийського БДЮТ Івано-Франківської області, керівник Підлужна О.Я., робота «Свою свободу захищали на Майдані», Баранецька Олександра, учениця СЗШ №3 м. Трускавця Львівської області, керівник Ярчук А.В., робота «Ангеле, ти більше не сурми!», Сухоставська Наталія, вихованка Олеського БДЮТ, смт. Олесько Буського району Львівської області, керівник Турченяк О.В., робота «За Україну, за її волю», Кучерук Маргарита та Процик Максим, вихованці Старокостянтинівського міського центру дитячої та юнацької творчості Хмельницької області, керівник Процик О.О., робота «З 20-річчям «Сурми звитяги!»»

Цього року Всеукраїнський дитячо-юнацький фестиваль патріотичного мистецтва «Сурми звитяги» відзначає свій ювілей – 20 років. Фестиваль розпочинається з конкурсів, які відбуваються на рівні шкіл та позашкільних закладів. У рамках фестивалю відбувається ряд конкурсів, зокрема на найкращу живописну композицію, графічну композицію, листівку, декоративно-тематичну композицію; конкурс на найкращу героїко-патріотичну хореографічну композицію; конкурс авторської пісні; художнє читання; літературно-музичні композиції.

Прес-служба ХХ Всеукраїнського
дитячо-юнацького
фестивалю патріотичного мистецтва
«СУРМИ ЗВИТЯГИ»

Додаткова інформація про Фестиваль: 050-674-15-09 або syrcov@ukr.net