Як повернутися до реального життя, зберігши свою психіку неушкодженою? Зрозуміло, що наше життя неможливе без хаосу, мінливості та стресу, які постійно тиснуть на нас. В умовах невизначеності ми прагнемо сталості, однак саме вона стає перешкодою на шляху до розвитку.
Особливо під час війни, з якої починається "Психологія і солдат" Нормана Коупленда. І тим паче в Америці, в якій до війни навчилися ставитися як до бізнесу. Адже на початку історії американські вояки були емігрантами або дітьми емігрантів з різних країн, які не знали англійської мови й за європейськими стандартами були неписьменними. Це сьогодні Трамп скасовує Департамент освіти, а тоді в Америці замислилися: чи є галузь знань, яка займається вивченням людей? Аби вони могли пройти медкомісію, не виказавши своєї, м’яко кажучи, безграмотності.
"Психологи дали відповідь, - розповідає автор, - розробивши методи, за допомогою яких можна було визначати рівень розумового розвитку людей, їх здібності та здатність пристосовуватися. Вони навчили командування збройних сил відбирати людей до виконання спеціальних завдань. Психологи шукали найрозвиненіших людей для навчання в офіцерських школах і виявляли нездатних. Вони дійшли висновку, що дурні служать на заваді і гальмують навчання здібних військовослужбовців, не кажучи вже про те, що на них марно витрачаються час і гроші".
Таким чином, перед нами - книга відомого англійського психолога про роль і засоби виховання волі і характеру, мужність і героїзм, дух побратимства, задатки і здібності, авторитет і лідерство в психології особистості та військового колективу. Своєрідна наука перемагати у викладі, доступному для широкого кола читачів.
Норман Коупленд. Психологія і солдат. – К.: Українська видавнича спілка, 2024
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma