Enigma Enigma

Сергiй Делін

2022-12-17 06:37:33 eye-2 4470   — comment 0

Військовим злочинцям немає місця в Раді Безпеки планети

Тільки треба не писати петиції в нікуди (добрий спосіб випустити пар, гарантовано без реальних результатів), а розпочати серйозну розмову з партнерами та світовими лідерами щодо проекту резолюції Генеральної Асемблеї про де факто позбавлення РФ місця в Раді Безпеки ООН.

Це не буде проста розмова. Постійні члени як і багато країн не горять бажанням змінювати порядок який хоч якось працював протягом десятиліть. Проте йдеться про ситуацію справді екстраординарну, яка потребує негайної та ефективної реакції світової спільноти.

У Раді сьогодні засідають міжнародні терористи (визнані багатьма країнами); які розв'язали брутальну злочинну агресію проти незалежної суверенної держави-члена ООН у кричущій зневазі до Статуту організації; обвинувачені у документованих військових злочинах та злочинах проти людяності (геноцид); і на додаток до всього, хто використовував ядерний шантаж міжнародного співтовариства.

Присутність РФ у Раді Безпеки сьогодні не просто робить її неефективною – це повністю підриває її авторитет та можливість діяльності на покоління. Це знищує зміст та суть органу. Якщо Росія Маріуполя, Бучі та десятків інших місць може сидіти у високих кріслах - ХТО не може? Ніхто у світі не чинив таких порушень Статуту ООН та міжнародних злочинів такого масштабу за весь період після Другої світової. Про яку "безпеку" може йтися, що означає це слово після дій РФ в Україні?

Ні,  ця ситуація дійсно екстраординарна,  абсолютно безпрецедентна у новітній історії і вона вимагає дійсних, сильних заходів, не одних хитромудрих слів. У крайньому випадку Україна з найближчими союзниками може поставити це питання у Генеральній Асемблеї сама. І це зробить відбиток, фото людства наших днів на тлі історії для потомства, якщо воно буде, тобто ми його гідні. Ні: ми не можемо змінити, хто ми є, як ми виглядаємо на тлі історії ніякими високими словами.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma