Enigma Enigma

Виктория Солодухина

2024-11-23 07:42:26 eye-2 4283   — comment 0

Вперше про Форум "ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ"

ПОЛОН.

Поговоримо відверто на цю болючю тему?

Як вважаєте, скільки у нас в полоні росіян? Приблизно…

Я не бачила офіційної статистики, але вважаю десь дві – дві з половиною тисячі. Більше? Менше?

Скільки полонених українців?
П’ятого червня цього року сам Путін проголосив, здається, 6 тисяч полонених. (https://www.currenttime.tv/a/putin-voennoplennie/32980782.html )
Точніше «"Я могу вам точно назвать цифры, которые удерживаются обеими сторонами, находятся в плену. Наших солдат, офицеров на украинской стороне – 1348 человек <...> Украинских солдат у нас – 6465 [человек]", – сказал он.

Кажучі так, Путін мабуть мав на увазі «офіційно визнаних» полонених. Тих, що офіційно підтверджені РФ при посередництві Міжнародного Червоного Хреста(ICRC). Але також відомо про величезну кількість військовополонених, чиє перебування в полоні РФ не визнає. Навіть не дивлячись на те, що хлопці, що вже повернулися з полону  розповідають, що були з цими «невизнаними» в однієї камері.

Як вважаєте, скільки таких? Щонайменше, половина визнаних. Згодні?
Отже українців в полоні десь 9700… Особисто я вважаю, що наших в полоні дещо більше, але я дуже хочу помилятися.

 

А тепер поговоримо про обміни.
1:1 навіть не обговорюємо…
Наше «Всіх на всіх»!
Що саме це означає?
Дуже просто: всіх визнаних у нас на всіх визнаних у них. Згодні?
То ми звільняємо 2500 росіян в обмін на звільнення 6500 українців.

Це блискуче. Тисячі українців отримають волю. Це так прекрасно, що я не дуже вірю в таку перспективу. Але, припустимо, сталося диво…
Але яка доля чекає на тих 3250 українських бранців, що не визнані росіянами?
Що з ними?

Привернула вашу увагу?
 

Спершу просто інформаційна справка:

З 06 по 11 листопада 2024 року м. Аланія Туреччина відбувся Форум «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ» за участю асоціацій родин полонених та зниклих безвісти України, представників російських та українських громадських організацій, які надають підтримку родинам осіб зниклих безвісти та військовополонених.

Форум відбувся за ініціативи українських організацій ГО «Надія» та ГО «Крила Янгола».

Вказана ініціатива за зверненням родин полонених та зниклих безвісти України була підтримана МКЧХ з дотриманням принципу нейтральності та виконання ними гуманітарної місії.

Учасниками Форуму прийнято рішення про створення Міжнародної Гуманітарної Місії, метою якої є допомога полоненим, сприяння реалізації гуманітарного права щодо військовополонених/полонених, які опинилися в полоні внаслідок збройного російсько-українського конфлікту.

За результатами форуму прийнято резолюцію, яка передана Омбудсменам Росії та України на розгляд. Текст резолюції додається нижче.

Прочитайте, обдумайте...

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

Форума «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ.»

Учасниками Форуму прийнято Положення про Міжнародну Гуманітарну Місію (далі – Місія) метою якої є сприяння реалізації гуманітарного права щодо військовополонених/полонених, які опинилися в полоні внаслідок збройного російсько-українського конфлікту.

Положення про Місію узгоджено шляхом загального відкритого голосування учасників Форуму «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ.», у голосуванні взяли участь 16 (шістнадцять) осіб.

Члени (Учасники) Місії в період з листопада 2024 року по квітень 2025 року запланували провести наступні заходи:

1.Підготовчі заходи:

Інформування Координаторами Місії представників державних органів влади про створення Місії, її цілі та напрямки діяльності (робочі зустрічі з представниками влади та правоохоронних органів).

Звернення Координаторів Місії до відповідних державних органів своїх країн для погодження проведення взаємних моніторингових візитів за участю представників Місії з узгодженими пріоритетами:

- Координатором української сторони було запропоновано провести першочергові відвідування місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, а саме ВК 10 – Мордовія, СІЗО 2 – Рязьк, СІЗО 2 – Вязьма, СІЗО 2 – Камишин, ВК 7 – Пакіно, СІЗО 2 – Борисоглібськ, ВК 1 – Донське у період з грудня 2024 року по квітень 2025 року.

- Координатором російської сторони було запропоновано першочергові відвідування місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, а саме табір військовополонених ЗАХІД-1, табір військовополонених ЗАХІД-2, табір військовополонених ЗАХІД-3, табір військовополонених ЗАХІД-4, СІЗО 4 - Дніпро, ВК 89 – Дніпро, у період з грудня 2024 року по квітень 2025 року.

2. Підготовка та проведення моніторингових візитів до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених:

- погодження дати та місця моніторингового візиту до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених;

- формування моніторингових груп та отримання мандатів;

- узгодження складу моніторингової групи;

- узгодження з представниками влади передачі листів та гуманітарних посилок єдиного зразка до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, до яких заплановано моніторингові візити. Попередня кількість гуманітарних посилок єдиного зразка 300 (триста) штук для військовополонених/полонених кожної із сторін на період з листопада 2024 року по квітень 2025 року;

- отримання керівником моніторингової групи попереднього списку військовополонених/полонених у місцях проведення моніторингового візиту, який необхідний для передачі листів;

- проведення візитів та моніторингу;

- верифікація моніторингових візитів (публічне висвітлення візиту моніторів, фото-відео фіксація, картка відвідування та інше) з урахуванням рекомендацій відповідних державних органів обох держав;

- підготовка звіту моніторингової групи;

- отримання зворотнього зв'язку родичами проінтерв'юйованих у місцях примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених.

3. Для здійснення передачі посилок єдиного зразка та листів до місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, створюється Внутрішній Реєстр Місії з урахуванням рекомендацій відповідних державних органів обох держав.

4. Створення безпечних каналів комунікацій для внутрішньої діяльності Місії. Створення порядку узгодження зовнішньої комунікації.

5. Створення робочої групи Місії для розробки механізму пошуку зниклих безвісти та повернення тіл загиблих військовослужбовців шляхом залучення до вирішення завдань пошукових груп та громадських організацій Російської Федерації та України.

6. Створення робочої групи Місії для формування Внутрішнього Реєстру військовополонених/полонених, осіб, які зникли безвісти, та розробка механізму їх пошуку через відповідні державні та громадські структури.

7. Створення робочої групи Місії для формування Внутрішнього Реєстру місць примусового утримання/несвободи військовополонених/полонених, а також цивільних осіб обох країн для огляду умов їх утримання.

Узгоджено у м. Аланія (Турецька Республіка) 10 листопада 2024 року у двох примірниках російською та українською мовами.

Прийнято шляхом загального відкритого голосування учасниками Форуму «ПІДТРИМАТИ. ЗБЕРЕГТИ. ПОВЕРНУТИ.»

Якщо вам все ще цікаво - викладу підробиці.
Да, доречі...

Апостол вже наш захід обісрав...

І ще: готель був дійсно класний, але сам апостол скромно арендував собі віллу в тому самому готелі... тому не переживайте за нього, він себе, сирітоньку, не обідел.
це так... доречі...

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma