Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-09-15 19:25:54 eye-2 3705   — comment 0

Вперше в історії приватний корабель SpaseX з космічними туристами проведе у космосі три дні

Сьогодні вночі, на орбіту стартує приватний космічний корабель SpaseX с космічними туристами на борту, де проведе три дні.

Dorje Batuu 

Коли ми тілько-но почали працювати з керуванням космічними апаратами на навколоземних орбітах, всезнаюча українська фейсбук-авдиторія була в трансі: «нам страшно за НАСА», «понабирали вас там з вулиці - колишній журналіст і дівчина-інвалід», «ну-ну, подивимось що з цього вийде».

Ну все, карапузікі, четверо цивільних сьогодні відправляються у космос. Не іграшковий, чи «учебний», як у Безоса і Бренсона, не у супроводі офіційних астронавтів із НАСА, а абсолютно собі цивільних осіб.

Командир екіпажу Джаред «Rook» Айзекман, (Jared Isaacman) професійний пілот, його і призначили командиром. А ще він фінансує весь політ, бо він лідер і засновник платіжної компанії Shift4. Відомий як благодійник, Джаред фінансує дитячу онкологічну лікарню Святого Юди у Теннессі.

Гейлі «Nova Галя» Арсено (Hayley Arceneaux) на рік старша за Франческу, у дитинстві дівчина перенесла остеосаркому кісток і тепер в неї титанове коліно і стрижень у стегновій кістці. Цей випадок визначив її професію, тепер Гейлі працює у тій самій лікарні Святого Юди у штаті Теннессі, котру фінансує Джаред, і рятує дітей від раку.

Гейлі буде наймолодшою астронавткою

Шан «Leo»Проктор (Sian Proctor), у дитинстві вона мріяла літати на літаках, але мала поганий зір і не пройшла відбір. Проте брала участь у різних дослідницьких програмах НАСА, з імітації космічних місій на землі.

Сіан геолог, але у польоті вона керуватиме кораблем.

Крістофер «Hanks» Сембровскі (Christopher Sembroski), популяризатор науки серед підлітків і інженер компанії Локхід Мартін (Lockheed-Martin), котра зробила Містера Щасливчика.

Стартує команда 15 вересня на спеціальному кораблі Crew Dragon о 8:02 EDT (у Києві буде третя ночі вже 16 вересня), з майданчику LC39A що на мисі Канаверал.

Політ проходитиме на орбіті з інклінацією у 51.6 градус (у МКС 51.64), значно вищої за МКС з апогеєм у 575 кілометрів (у МКС 418-422 км.)

На таку висоту забирався хіба Шаттл місії STS-125, котрий обслуговував телескоп Hubble.

З Міжнародною космічною станцією стиковки не буде (парковка зайнята), проте астронавти проведуть три дні на орбіті, спостерігаючи ту же МКС, матінку Землю, Місяць, заходи і світанки сто тридцять чотири рази.

На тому місці, де зазвичай змонтований стиковочний док, встановлений прозорий купол для огляду.

Жодного стосунку до НАСА ця місія не має - приватний корабель, приватна команда. Щоправда, наукова програма в них також буде

Головна мета місії - зібрати побільше коштів для лікарні Святого Юди. Докладніше тут: https://inspiration4.com

Приводниться Crew Dragon через три доби у Атлантичний океан.

Трансляція тут:

Не пропустіть!

photo credit: SpaseX

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma