Enigma Enigma

Alex Tkach

2019-11-17 13:46:34 eye-2 430   — comment 28

Чи можна змусити дурнів поводитися розумно


                           Круглий ідіот або колобок

Останні президентські й парламентські вибори показали невтішний результат. Для багатьох розумних людей неприємною несподіванкою стала аж занадто велика кількість дурнів серед наших громадян. Якщо навіть відкинути свідомих ворогів, все'дно виходить, що дурнів більш ніж половина від усіх виборців. І постає питання: як запобігти фатальній шкоді, яку вони роблять Україні?

Не беручись за розробку інструкції з цього приводу, хочу зробити лише одне зауваження: найгірше, що можна зробити, намагаючись змусити дурня шануватися, це розмовляти з ним, як з розумним. Дурнів, навпаки, бажано тримати в стані легкого переляку зашиканими й затюканими.

Пам'ятаю один випадок перед першим туром президентських виборів. Я чекав своєї черги в перукарні поки перукарка стригла клієнта, що був переді мною. Перукарка межі ділом вправно агітувала клієнта голосувати за Зеленського. Вона не була дурепою, але несла несусвітню дурню, яка, проте, падала на благодатний ґрунт в голові простуватого українця чи то малороса. У перукарці легко було розпізнати єврейку. Тому її мотиви були зрозумілі. Мені аж незручно знову згадувати євреїв, але тоді й національність клієнта теж не слід було б згадувати, а від цього моя розповідь втратила б реалістичність. Отже, перукарка була єврейкою – із пісні слів не викинеш. Відчувалося, що вона агітувала за продуманою схемою – методичкою, і коли клієнт встав, він був уже дозрілий. Погодився на прощання з перукаркою, пішов до виходу, але раптом зупинився й звернувся до мене:

– Все-таки треба голосувати за Зеленського.

– Але будьте свідомі того, що голосуючи за Зеленського, ви фактично проголосуєте за Коломойського. – Відповів я йому, як якомусь розумному, а у відповідь почув:

– Ну це ще не доведено. Я вважаю, що Зеленський самостійний політик.

Співрозмовник глибокодумно глянув на мене, а я раптом зрозумів, що переді мною стоїть круглий ідіот. Але було вже пізно щось змінити, бо він з виглядом поважної людини покинув перукарню.

Так чи можна змусити дурнів поводитися розумно? В автономному режимі, на жаль, – ні, бо це протиприродно. Але під постійним наглядом – так. Тільки для цього дурнів потрібно постійно тримати в стані легкого переляку зашиканими й затюканими, як і було сказано.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma