Enigma Enigma

Костянтин Лисенко

2020-06-22 12:09:56 eye-2 2510   — comment 0

Як Ліверпуль виходив з карантину

Важко. Важко в плані створення.

Обидві команди занадто добре були готові до нейтралізації один одного, що вилилось у вкрай обмежену кількість небезпечних моментів. Особливо тут варто відмітити роботу Анчелотті, бо до продуктивного надвисокого пресингу Клоппа можна було звикнути.

В Карло перед грою було два ключових завдання: виключити Ендрю Роберстона та Трента Александера-Арнольда — головних спеціалістів команди по зламу позиційної оборони. Решту за нього мав виконати якісний, щільний, низько посаджений блок захисту. З першим завданням за Анчелотті добре впорався карантин, забезпечивши Роберстона неоптимальною фізичною формою, що прибрала його з заявки на матч. Трента Карло закрив за допомогою молодого Ентоні Гордона, який грав по захиснику майже персонально, контролюючи кожне його володіння м’ячем. Вірогідно тут також зіграв роль позитивний досвід колег Анчі, Сульшера та Сімеоне, які вдало виключали плеймейкера «Ліверпуля» за допомогою перенасичення зони його дій. Слід також відзначити шикарну фізичну готовність «ірисок» — вони цинічно зжирали майже весь вільний простір, який вдавалось знаходити гравцям «Ліверпуля». Навіть ті рідкі комбінації, які виходили в червоних, закінчувались ударами або з під захисників або із незручних позицій.

Сам «Евертон» теж мало чого створював більшу частину матчу, бо знову таки, пресинг Клоппа працював традиційно чудово. Втім Анчі точно не розраховував на 25 ударів в бік воріт «Ліверпуля». Його глобальною задачею в атаці, звичною для матчів з подібним сценарієм, було чекати своєї вдалої вилазки на фінальну третину. І ось вона прийшла (та ще й не одна) після 72-ої хвилини, коли Матіп підсів і замість нього вийшов кращий захисник світу, по версії Деяна Ловрена, Деян Ловерн. Рахунок по ударах в бік воріт до виходу Ловрена: 4:8 на користь «Ліверпуля». Рахунок по ударах в бік воріт у проміжку після виходу Ловрена: 5:2 на користь «Евертона» (ще із влучанням у стійку). Ні, я не хочу сказати, що Ловрен повне дно. Просто він набагато гірший страхуючий під Трента, який багато тусить в атаці, ніж Матіп. І ще він відверто програв єдиноборство Рішарлісону, що призвело до небезпечного моменту. Коротше йому просто трохи не вистачає класу. Як колись Чигринському.  

В хороший день за 70 хвилин взаємно нейтралізуючого в’язкого футболу «Ліверпуль» мав би реалізувати принаймні один добре заготовлений та ідеально виконаний (Трентом) стандарт. Однак вчора був недостатньо хороший день. Стандарти справді стали джерелом найбільшої небезпеки біля воріт «Евертона», навіть якщо подивитись хайлайти, але та небезпека виявилась недостатньо небезпечною, для того аби принести результат.

Безумовно не вистачило Робертсона, людини яка входить до топ-5 найкращих гравців команди по середній кількості передач за гру, по передачам під удар та по гольовим передачам. Однак будь-яка топова команда має бути готовою до втрати ключового гравця, до чого «Ліверпуль» буває готовий не завжди. Тим не менше конкретно по цьому матчу питань до команди небагато. Вони відмінно пресингували та були готові фізично (особливо враховуючи карантин).

Знімаю капелюха перед Анчелотті та його підопічними: чудово підготувались тактично та весь матч тримали божевільний темп.

Більше матеріалів в телграм-каналі автора:

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma