Enigma Enigma

Володимир Левицький

2019-09-27 09:59:40 eye-2 2829   — comment 0

Як працює російська пропаганда проти України та Польщі

Днями  низка українських ЗМІ, зокрема львівська газета «Ратуша», опублікували інформацію про те, що нібито на навчаннях в Яворові польський військовослужбовець застрелив українського солдата. До новини прикріпили скріншот з сайту Національної поліції у Львівській області, втім тепер це повідомлення відсутнє.

Речниця Нацполіції Львівщини Світлана Добровольська цю інформацію спростувала і назвала провокацією. За її словами, інформації про вбивство на сайті поліції не було.

Водночас, керівник Регіонального медіа-центру Міноборони України у Львові, полковник Олександр Поронюк також підтвердив, що цього інциденту не було.

Пізніше газета «Ратуша» опублікувала спростування, в якому вказала, що її сайт зазнав хакерської атаки, адже ніхто із адміністраторів сайту цю новину не публікували.

І дійсно ця новина є повним фейком. Але задумайтесь навіщо її було публікувати. І відповідь напрошується сама. Автори цієї провокації розраховували на недолугість українських та польських журналістів, які мали б лавинно поширити вказану неправдиву інформацію без перевірки її.  Другим етапом мали б бути виступи т.зв. експертів на тематику українсько-польських відносин і т.д. Але як би наші журналісти, правоохоронці не спростовували інформацію, для російського сегменту Інтернету така подія відбулась. Ось гляньте на скріншот:

Але вказану брехню відверто залишили у себе на сайтах і окремі львівські видання а саме: 

Це може свідчити про підтримку російської пропаганди або про повну некомпетентність видання. Також для формування в українців сумніву щодо повідомлення поліції видання "Шарія" повідомляє у спосіб стверджування про подію, ось так:

Звичайно, що цьому сайту притаманна маніпуляція, і як правило вона суміжна з російською пропагандою.

Можна ще довго аналізувати способи та методо російських пропагандистів, але очевидним є одне. Їх зусилля скерованні на погіршення українсько-польських відносин, принаймі у цьому випадку. А нам треба бути уважними, та брегти чистоту своїх ресурсів, щоб не стати джерело російської пропаганди.  

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma