Enigma Enigma

Артур Коваленко

2021-08-18 09:09:41 eye-2 3253   — comment 0

Як працюватиме "Кримська платформа"

Менш ніж за тиждень в Києві зберуться президенти, прем’єр-міністри, міністри закордонних справ, міністри оборони, топурядовці, голови парламентів, депутати та експерти з понад 40 країн світу.

23 серпня вони зустрінуться на першому установчому саміті Кримської платформи, щоб вчергове засвідчити політику невизнання тимчасової окупації Криму. 

Це перший масштабний захід такого формату за участі лідерів та представників  декількох десятків країн світу з часів пандемії, і символічно, що саме питання деокупації Криму об’єднало світ у важкий період ковідної реальності.

Кримська платформа – це перший міжнародний координаційний формат, ініційований президентом Володимиром Зеленським, до якого ми залучаємо якомога більше країн світу до обговорення деокупації Криму.

Росія докладає максимум зусиль та ресурсів, щоб "кримське питання" інформаційно замовчувалося та поступово зникало з міжнародного порядку денного.

Мета Кремля – зробити так, щоб світ де-факто змирився з окупацією. Для цього Росія періодично намагається організувати візити в Крим європейських політиків із сумнівною репутацією або своїх агентів впливу, з яких намагається зробити "лідерів думок". 

Мета Кримської платформи – консолідуватись разом з нашими міжнародними партнерами у питанні деокупації Криму та знайти спільне рішення, як змусити Росію піти з Криму.

Питання деокупації Криму буде остаточно вирішено лише, коли там знову гратиме український гімн, а на держбудівлях майоритимуть український та кримськотатарський прапори.

Але й тоді не буде поставлена крапка.

Після того буде складний та довготривалий процес реінтеграції півострову.

Щоб досягти цих результатів, ми постійно комунікуємо в рамках Кримської платформи на чотирьох рівнях:

– на рівні очільників держав: президенти, прем’єр-міністри, перші особи країн;
– на урядовому: міністри закордонних справ, урядовці;
– на парламентському рівні;
– на експертному рівні.

Основні цілі Кримської платформи на сьогодні:

– повернення питання деокупації та реінтеграції Криму до міжнародного порядку денного;

– посилення міжнародного реагування на численні порушення прав людей Росією в Криму;

– посилення безпеки у чорноморському регіоні та подолання екологічних і економічних наслідків окупації Криму.

Наші партнери мають пам’ятати, що Росія – не привабливий економічний партнер, а держава-агресор, яка у 21 столітті розв’язала війну у центрі Європи.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma