Enigma Enigma

Никита Конотоп

2019-12-10 08:51:07 eye-2 2890   — comment 0

Як російські агенти гальмують перехід церков до ПЦУ

Москва впливає на релігійну ситуацію в Україні через мережу своїх структур та осіб. Для гальмування переходу парафій з «УПЦ МП» в ПЦУ «включилися дуже потужні мережі, працюють цілі структури, юридичні служби, величезні фінанси.

Є велика кількість соціологічних даних, які говорять, що було і зберігається бажання великої кількості віруючих, які сьогодні ще знаходяться в єдності з Московським Церквою, долучитися до Помісної Церкви, однак є суб'єктивна, штучна і маніпулятивна - тенденція до гальмування цих переходів.

В Департаменті у справах релігій і національностей стежать за дотриманням права вибору для всіх. Саме тому слід докладати максимальних зусиль, щоб більшість членів релігійних громад відповідно до норм закону могли реалізувати своє право на визначення своєї юрисдикції. Більшість - це дві третини. Так визначає закон, виходячи з усталених принципів європейської демократії доцільно було ввести просту більшість - тобто 50 + 1. Але коли йшли дискусії, то приєдналися до пропозиції - нехай буде дві третини, щоб не було ніяких юридичних сумнівів.

Зазначається, що ті, хто не хочуть об'єктивного дії закону, прагнуть до середньовічним звичайним нормам.

Ці сили почали потужно протистояти переходам, створили величезну протидію. Саме тому ми сьогодні бачимо зменшення темпів. Остання соціологія Центру Разумкова каже, що втричі менше тих людей, які ідентифікують себе з УПЦ МП, ніж тих, хто відносить себе до помісної, канонічної УПЦ, визнаної вже трьома Православними Церквами. Це означає, що потенціал зберігається.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma