Enigma Enigma

Интересности

2024-03-07 01:33:14 eye-2 4014   — comment 0

Продаж комерційного приміщення в Україні: як відбувається угода

Комерційна нерухомість має велику популярність. Вона необхідна як великим компаніям, так і невеликим фірмам, і навіть приватним підприємцям. Одним із ключових напрямків є продаж комерційного приміщення, який має проходити в рамках чинного законодавства. Щоб не довелося переживати щодо прозорості угоди, краще ознайомитись з об'єктами, які представлені ось тут: всі комерційні приміщення в каталозі мають точний опис та актуальні фото, за допомогою яких покупець зможе оцінити їхній стан. Фахівці завжди враховують побажання клієнтів у процесі співробітництва.

Комерційні приміщення – це різні об'єкти, які можуть служити для постійного використання. Вони є інструментом для отримання прибутку. До цієї категорії входить торгове приміщення, офіс, готель, кафе, магазин, склад та інші об'єкти. Комерційна нерухомість відрізняється від житлових об'єктів за такими параметрами:

  • вони не належать до житлового фонду;
  • комерційна нерухомість не використовується для реєстрації місця проживання;
  • об'єкти не можуть використовуватись для отримання прибутку;
  • податок, яким вони оподатковуються, нараховується за умов, відмінних від житлових об'єктів.

З іншого боку, об'єкт, що відноситься до комерційної нерухомості, може використовуватись і для тимчасового проживання. У цьому плані комерційні приміщення нагадують апартаменти, але вони не належать до житлового фонду. Усі ці моменти потрібно враховувати, якщо потрібно купити приміщення під комерцію.

           Етапи продажу комерційної нерухомості

Щоб здійснити продаж комерційних приміщень, необхідно підготувати об'єкт. Для цього слід привести площу у товарний вигляд. Якщо на об'єкті ведеться ремонт, навіть дрібний, його слід завершити. Також варто позбутися різних меблів, які не відповідають поточному призначенню приміщень. Видалити пил та сміття дозволить генеральне прибирання. Щоб підвищити попит, потрібно виконати косметичний ремонт.

Наступною дією буде визначення вартості об'єкта. Якщо продаж нежитлового приміщення відбувається за допомогою фахівців, то подібне завдання вирішується дуже легко. Якщо ж об'єкт під бізнес потрібно продати самостійно, треба буде порівняти його з аналогічними пропозиціями в цьому районі. Потрібно врахувати усі переваги та недоліки комерційного приміщення, наприклад, наявність нових комунікацій чи сучасної системи безпеки. Кінцева вартість має відповідати цілям продавця. Якщо потрібно реалізувати об'єкт оперативно, її краще знизити в розумних межах, щоб отримати більше дзвінків від зацікавлених покупців.

Самостійний продаж комерційної нерухомості: підводне каміння

У процесі продажу необхідно буде не тільки вибрати відповідного покупця, а й підготувати пакет документів для здійснення цієї операції. Не менш важливим та відповідальним моментом буде вивчення договору купівлі-продажу, тому доведеться розібратися в нюансах таких угод. Іноді для цього може знадобитися консультація юриста.

Простішим варіантом буде звернутися до агентства нерухомості, яке спеціалізується з продажу комерційних об'єктів. Це дозволить отримати відповіді на запитання від експерта, який має багатий досвід у супроводі подібних угод. Клієнту залишиться лише організувати показ об'єкта та визначитися з його вартістю. Інші питання, включаючи розміщення оголошень і попередні переговори з покупцем, візьме на себе ріелтор.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma