Enigma Enigma

Володимир Селезньов

2018-12-18 06:26:39 eye-2 4043   — comment 2

Як Сталін із Гітлером товаришував

Одразу попереджаю, що я ніколи не перебував і зараз не перебуваю у жодній політичній партії. Не тому, що я людина аполітична, а тому, що сфера моїх інтересів – це переважно історичні, мовні, релігійні, культурологічні питання.

Але я все частіше помічаю, що у декого з українців, у тому числі й серед дописувачів Enigma, політичні погляди формуються під впливом хибних або нав’язаних їм і навіть сфальсифікованих історичних уявлень.

Це стосується і ставлення до українських націоналістів, зокрема бандерівців. Зазвичай їм дорікають, що вони вбивали радянських солдатів, серед яких були і українці. Але даруйте. Насправді, це були не солдати, а війська НКВС, тобто каральні загони. Бандерівці воювали на своїй землі за свої традиції, звичаї, спосіб життя, який без їхньої згоди був підступно зламано внаслідок ганебного пакту Молотова-Ріббентропа. Бандерівці не приходили під Тулу чи Рязань аби вчити російських селян, як їм жити, якою мовою розмовляти і кого вихваляти. Натомість саме російські вояки з різних «ведмежих кутків» Росії приперлися на українську землю, щоб силоміць затягнути українців у свій фантомний комуністичний рай. А ті, хто не захотіли отого раю, одразу ж були проголошені ворогами.

І при цьому «сором’язливо» замовчується про дружбу радянських комуністів з німецькими нацистами. Ця дружба була настільки глибокою, що Сталін видавав Гітлеру в лапи його гестапо німецьких комуністів, які рятувалися в СРСР і чимось не догодили сталіністам. За даними німецького журналу «Шпігель» після підписання пакту Молотова-Ріббентропа до гестапо НКВС було передано близько чотирьох тисяч німецьких комуністів, які за наказом партії прибули в СРСР добровільно допомагати будувати соціалізм. Побудували.

Політичне рішення про військово-технічне співробітництво між Німеччиною і Радянською Росією було прийнято ще 16 квітня 1922 року в італійському місті Рапалло і закріплено відповідним договором. За цим договором відновлювалися дипломатичні відносини між Росією і Німеччиною, знімалися взаємні претензії за результатами Першої світової війни.

Не змінилися дружні стосунки між обома країнами і після приходу до владу нацистів у Німеччині 1933 року. Фюрер нацистської Німеччини та вождь більшовицької Росії постійно обмінювалися поздоровленнями не лише із державними святами, а й з днем народження.

Згідно домовленостей на території Росії німцями було створено цілий ряд військових об'єктів навчально-дослідницького типу: авіаційний центр в Липецьку, хімічна школа в Саратові, хімічний полігон «Томка» біля станції Прічернавская поблизу Вольська, танкова школа «Кама» і танкодром в Казані. Ці центри-школи займалися підготовкою майбутніх асів люфтваффе і панцерваффе, фахівців ведення хімічної війни і підпорядковувалися управлінням штабу рейхсверу в Німеччині. У цих школах викладали або їх інспектували майбутні гітлерівські фахівці бліцкригу - Гудеріан, Браухич, Кейтель, Манштейн, Кречмер, Горн, Крузе і багато інших калібром менше. Мине небагато часу і з кожним з цих імен сталінських друзів будуть пов'язані військові поразки, трагедії і величезні людські втрати.

Та мабуть верхом цинізму стало проведення спільного військового параду радянських військ і вермахту у Бресті 22 вересня 1939 року після нападу на Польщу і її розділу між Німеччиною і СРСР, який приймали німецький генерал Хайнц Гудеріан та радянський комбриг Семен Кривошеїн.

Після підписання пакту Молотова-Ріббентропа радянсько-німецьке співробітництво посилилося також в економічній області. Радянські руда, вугілля, нафта, зерно допомагали Гітлеру, разом зі Сталіним, встановлювати в Європі силою, і звичної їм брехнею, свою гегемонію.

На карикатурі американського художника Кліффорда Беррімена, яка була опублікована в газеті The Washington Star у жовтні 1939 року, зображено «весілля» Сталіна і Гітлера, а підпис під малюнком зазначає: «Цікаво, скільки триватиме медовий місяць?».

Нинішній Кремль любить називати фашистами всіх, хто не з ним або проти нього. Але варто пам’ятати, що були сталінські часи, коли Кремль міцно дружив з фашистами. Це не Бандера, а Сталін висловлював подяку "господину" Гітлеру, це не Бандера підписував пакт Молотова-Ріббентропа, це не Бандера проводив паради разом з нацистами в Бресті, це не Бандера будував ГУЛАГ, це не Бандера перетворив нацистський Бухенвальд на радянський концтабір, це не Бандера знищував власний радянський народ мільйонами і нарешті це не Бандера прийшов під Тулу чи Рязань знищувати москалів.

Росія зміниться лише тоді, коли росіяни та їхні відкриті й латентні друзі нарешті зрозуміють, що не Бандера і бандерівці вороги Росії, а Сталін та його приспішники.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma