Enigma Enigma

Освітня асамблея

2020-06-21 18:13:21 eye-2 3239   — comment 0

Юрій Кондратюк. День народження видатного українця

Сьогодні відзначаємо 123 роки від дня народження українського винахідника Юрія Кондратюка!

Олександр Шагрей (саме таким було ім'я при народженні) родом з не найкосмічнішого міста - Полтави. З дитинства хлопчик цікавився планетами та зірками. Після закінчення Другої Полтавської чоловічої гімназії вступив до механічного відділення Петроградського політехнічного інституту. На заваді навчанню стала Перша світова війна, а пізніше - Жовтнева революція. Олександр був мобілізований до Білої армії, але дезертирував і оселився у Смілі (тепер - Черкащина). Тут Олександр Шаргей розпочинає нове життя здобуттям документів на інше ім'я - Юрія Кондратюка.

У 1919 році він написав працю, де ввів основні рівняння руху ракети, подав схему й опис багатоступінчастої ракети. Через 10 років цю роботу було доопрацьовано і видано під назвою "Завоювання міжпланетних просторів". У 1930 році Юрія Кондратюка разом із колегами було ув'язнено "за вредительство". Одним із пунктів звинувачення було те, що він будував зерносховище "Мастодонт" не лише без креслень, але й без цвяхів. Через кілька років був реабілітований. "Мастодонт" же простояв більше 60 років і згорів у середині 1990-х років.

Вже після смерті Юрія Кондратюка (загинув добровольцем під час Другої світової війни у 1942 році) американські вчені використали ідеї та розрахунки винахідника у підготовці польоту космічного корабля "Appolo" на Місяць.
Але ім'я Юрія Кондратюка не забули: на честь українця було названо один із найбільших кратерів Місяця!

Пишаймося досягненнями видатного українця Юрія Кондратюка!

Освітня асамблея

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma