Enigma Enigma

Olga Lasto4kina

2019-10-04 11:40:32 eye-2 2950   — comment 0

За день - чотири вироки: «суди» у Криму карають за відмову служити в армії РФ.

Всього за один день - 1 жовтня - кримські «суди» винесли 4 нові вироки за відмову від служби в Збройних силах Росії.

Про це йдеться в повідомленні на сайті Кримської правозахисної групи (КПГ).

«За один день кримські» суди «винесли 4 нові вироки за ухилення від служби в армії РФ. Відповідну інформацію було опубліковано на сайтах «судів» Криму», - йдеться в повідомленні.

Крім того, у вересні КПГ зафіксувала п'ять нових кримінальних справ стосовно кримчан за ухилення від служби в російській армії.

Всього на кінець вересня Кримська правозахисна група зафіксувала 78 кримінальних справ за ухилення від служби в російській армії, які було передано на розгляд в «суди» Криму.

За інформацією аналітика Кримської правозахисної групи Олександра Сєдова, найчастіше такі кримінальні справи закінчуються штрафами: мінімальний зафіксований розмір становить 5 тисяч рублів, максимальний - 80 тисяч рублів.

«Зараз в основному призначають 20-25 тисяч, а якщо людина дає «свідчення» і готова відразу ж йти в армію після вироку, то можливий штраф близько 5 тисяч рублів. Максимальний передбачений штраф - 200 тисяч рублів. Як тільки підсудний сплатив штраф - у нього рік судимості, після погашення якої він також йде служити. Багатьох жителів Криму зараз обмежують у влаштуванні на роботу, якщо вони не стоять на обліку у військкоматі. Відповідно, при отриманні повістки їм залишається або піддаватися кримінальному переслідуванню, або йти служити в армію», - пояснює правозахисник.

КПГ ще раз нагадує, що призов кримчан в армію РФ грубо порушує норми міжнародного гуманітарного права.

Проведення призову жителів окупованих територій в армію держави-окупанта, а також безперервна на території Криму пропаганда служби в ЗС РФ порушують ст. 51 Конвенції про захист цивільного населення під час війни (Четвертої Женевської Конвенції), а переміщення призваних громадян України з окупованої території на територію РФ порушує ст. 49 цієї Конвенції.

Кримська правозахисна група збирає різні докази в ході розслідування цього злочину і спільно з іншими правозахисними організаціями та прокуратурою АРК передає їх в МКС.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma