Enigma Enigma

Tsyhipa Serhiy

2021-11-24 16:28:15 eye-2 3961   — comment 1

Зберіаємо спокій, але чистимо зброю

Американська приватна компанія Stratfor у 2015 році зробила розрахунки щодо можлиих сценаріїв атаки РФ.

Перший, найбільш легкий для Москви – це створення сухопутного коридору в Крим (див. перший малюнок). Цей шлях включає лише один серйозний з політико-воєнної точки зору пункт опору – Маріуполь. Для цього буде достатньо, на тодішню думку аналітиків, до 36 тисяч військових і два тижні часу. Бонус – у Криму з’явиться прісна вода у необмеженій кількості, якщо захоплять Нову Каховку.

Другий – це загарбання усього півдня України з узбережжям, створення суцільної зони російського контролю аж до Придністров’я. До 60 тисяч військових і до місяця часу. Проблема для росіян буде перейти Дніпро, як природну перешкоду.

Нарешті, третій сценарій – це вся лівобережна Україна, до 135 тисяч солдатів.

Stratfor наголошує, що складно прогнозованою компонентою у їх прогнозі є кількість військ, необхідна для стримування можливого спротиву зі сторони населення. Навіть на «найлегшому» напрямку – Маріуполь-Херсон – може знадобитися для утримання тилу понад 40 тисяч війська.

А приміром, для того, щоб тримати під контролем населення всього Лівобережжя, необхідно буде від 28 до 280 тисяч солдат(!). Яких у росіян точно немає.

Відповідно, різні сценарії війни залежатимуть від того, наскільки підготовленим і рішучим буде партизанський рух, наскільки окупантам швидко вдасться мобілізувати колаборантів до боротьби з ним, тощо.

І ще раз: це розрахунки 2015 року.

І ще раз: це розрахунки 2015 року.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma