Enigma Enigma

Raul

2020-01-13 15:12:31 eye-2 2494   — comment 2

Збитий Boeing. Чи впорався Президент?

Безперечно, катастрофа цивільного борту завжди - трагедія, особливо коли це не зовсім випадковість. Чи впорався молодий політик Зеленський зі своїми задачами у цій кризовій трагічній ситуації? Не зважаючи на те, що він опинився посеред трьох вогнів (США, Іран та український народ, який вимагає кари), багато експертів вважають - впорався.

The Washington Post — Україна знала, що рейс 752 був збитий, але намагалася не ворогувати з Іраном

Задовго до того, як Іран визнав, що в середу збив рейс 752 Міжнародних авіаліній України під Тегераном, Україна зрозуміла, що літак був знищений ракетою. Але керівництво країни йшло обережним дипломатичним шляхом.

«Для них вже не було аргументів, щоб усе це заперечувати», — заявив The Washington Post секретар Ради національної безпеки та оборони України Олексій Данілов.

За словами Данілова, те, що Президент України Володимир Зеленський попросив їх (офіційних осіб США, лідерів Канади і Великобританії - ред.) поділитися з ним інформацією, але не став оприлюднювати будь-які висновки України, було стратегічним рішенням.

У Зеленського, який опинився між США та Іраном після того, як удар американського безпілотника вбив генерал-майора Касема Сулеймані, … було важке завдання забезпечити «співпрацю західних покровителів і Ірану так, щоб не бути втягнутим в наратив будь-якої зі сторін ірано-американського конфлікту», — говорить Кетрін Квінн-Джадж, київський аналітик Міжнародної кризової групи.

«Зеленський знову зміг утримати тонкий дипломатичний баланс, і вийшов із ситуації, не послизнувшись на слизькому. Для політичного новачка у нього, схоже, є хороше чуття того, як приборкати протиборчі групи, щоб захистити інтереси України», — говорить наукова співробітниця Центру Вілсона Ніна Янкович.

У відеозверненні до українців у неділю Зеленський був похмурим, але тріумфуючим.

«Ми працювали систематично, без істерик, з однією метою: для досягнення результатів, щоб дізнатися правду про обставини катастрофи», — сказав він.

Los Angeles Times — Послання президента України Ірану: «Ми наполягаємо на повному визнанні провини»

Президент України закликав Іран повністю визнати свою «провину» в падінні пасажирського лайнера у середу, внаслідок чого загинули 176 людей.

В одній зі своїх найсильніших заяв після катастрофи президент Володимир Зеленський сказав, що він цінує, що Іран визнав те, що сталося, але зажадав більше відповідей.

«Іран був змушений визнати провину через докази, представлені у сукупності США, Канадою, Великобританією та іншими. Вчора в Києві дипломати США передали українській владі всі докази, включаючи дані, отримані з супутників», — заявив в інтерв'ю Los Angeles Times політолог і голова консалтингової компанії Berta Тарас Березовець.

Катастрофа знову поставила в центр уваги Зеленського — колишнього коміка та актора, який переміг на виборах у квітні минулого року з великим відривом.

На відміну від США Україна підтримує дипломатичні відносини з Іраном.

The Guardian — Україна бореться із трагедією, глобальними конфліктами — і власною репутацією

За словами оглядачів, авіаційна катастрофа в Ірані посилює відчуття, що над країною збираються хмари, пише Шон Волкер.

В Україні трагедія викликала шокуюче відчуття подвійного дежавю. По-перше, є неминучі порівняння з MH17, збитим на сході країни п’ять років тому. Але є також всеосяжне почуття збентеження з приводу того, що країна знову опинилася втягнутою у чужий конфлікт.

«Схоже, над Україною збираються хмари. Вона веде війну проти Росії і стала частиною політичної війни в США. Ця трагедія знову ставить Україну у центр конфліктів, які не мають до неї жодного відношення», — говорить Аліна Полякова з Інституту Брукінгса.

«Це катастрофа. Україна зараз має репутацію місця, яке може викликати найрізноманітніші проблеми. Це протилежність всього, заради чого ми працювали», — заявив Павло Клімкін, який до серпня минулого року був міністром закордонних справ країни.

Взаємодія адміністрації Трампа із президентом України Володимиром Зеленським була вкрай зневажливою.

Те, як американці поділилися з Україною доказами про ракету, яка влучила в літак, схоже, відповідає цій схемі.

У четвер джерела у Вашингтоні інформували журналістів, що у них є докази того, що іранці збили літак. Джерела у Лондоні поінформували про це The Guardian, і канадський прем'єр Джастін Трюдо був достатньо впевнений у цьому, щоб зробити публічну заяву, звинувачуючи Тегеран.

Але ніхто не спромігся поділитися доказами з українцями, що призвело до того, що Зеленський написав у п’ятницю вранці сумний текст у Facebook, що закликає західні країни ділитися своїми розвідданими.

Вдома Зеленського критикували за те, що він залишався обережним, тоді як інші лідери публічно звинувачували Іран, але важко зрозуміти, що він міг зробити, не отримавши доказів.

Також можливо, що його обережна риторика про те, хто був відповідальний за збиття літака, дійсно зіграла на користь України. Це означає, що українська слідча група на місцях отримала доступ до місця катастрофи, де вони, мабуть, знайшли достатньо доказів ракетного удару, щоб змусити іранців публічно визнати в суботу вранці те, що вони знали від середи.

Зеленський і його команда повинні молитися про те, щоб рік пройшов без пригод, після чого у Білому домі відбудуться зміни і розпочнеться новий розділ американо-українських відносин за президента-демократа. Однак, виходячи з останніх декількох місяців, Київ може не отримати бажаного.

«Я навіть не знаю, чого очікувати далі. Коли у країні нарешті настане період везіння?» — задається питанням українська журналістка Крістіна Бердинських у своєму пості у Twitter.

Associated Press — Іранська авіакатастрофа і звинувачення в ракетному ударі поставили у глухий кут президента України

Тоді як навколо питання про те, що стало причиною загибелі українського авіалайнера в Ірані звинувачення стикаються зі спростуваннями, в центрі уваги опинився президент України.

Президент Володимир Зеленський у п’ятницю звернувся до західних країн із проханням надати докази їхніх заяв напередодні про те, що іранська зенітна ракета збила літак, внаслідок чого загинули всі 176 людей на борту.

Хоча ця заява справила враження його непоінформованості на тлі різких претензій з усіх боків, схоже, він слідував далекоглядній стратегії заради контролю втрат. Україна занадто добре знає, як повітряна катастрофа може спровокувати вир чуток і дезінформації.

Катастрофа — це складна справа для Зеленського, який вступив на посаду менше восьми місяців тому без будь-якого політичного досвіду. Його заклик надати докази про авіакатастрофу і уникнення серйозних претензій могли бути нерішучістю новачка, але поки що це утримувало тліючу кризу від того, щоб вона відкрито розгорілася.


Матеріал НВ.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma