Enigma Enigma

Володимир Манько

2019-10-22 18:08:29 eye-2 2496   — comment 0

Зе-економіка

Нарешті вдалось повністю прослухати брифінг Мілованова. Пожартував він над собою невдало.

Так ось його економічна політика базується на міцній гривні. Тобто він хоче посилити в Україні споживчі можливості. Його слова: в наступному році за 1000 грн. ми зможемо купити більше, аніж в цьому.

Прийдуть інвестори чи ні, а громадяни завжди підуть до крамниць за покупками і уряд стимулюватиме їх купувати більше. В цьому контексті робитимуть все аби здешевшали споживчі кредити. Купуй, купуй і ще раз купуй.

Зростання ВВП на 3,5% базуватиметься на зростанні споживання. До речі такий тип економіки діє і в США.

Начебто все гаразд, але купувати що будемо? А здебільшого це імпорт, бо власна міцна гривня підсилює саме імпорт. Мілованов же на брифінгу казав, що мінімізуватиме імпорт, стимулюватиме наше виробництво і експорт. Але навряд чи це йому вдасться, як не вдається навіть Трампу.

Той пішов війною на Китай і одна з вимог - зміцніть юань, не тримайте його заниженим. А китайці цього не зроблять, бо там експортоорієнтована економіка. Внутрішній ринок малий у порівнянні з світовим ринком, який завалений усім китайським.

Ось і ми будемо у наступному році більше купувати ... китайського.

І наостанок слова Мілованова, які підводять риску під брифінгом: нам необов'язково виробляти мобільний телефон бо ми його можемо купити, тобто імпортувати, а м'ясо, молоко, хліб - обов'язково.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma