Enigma Enigma

Володимир Манько

2020-01-10 10:08:19 eye-2 2759   — comment 1

Зе-влада провалює іспит кризовою ситуацією

Президент Зеленський і його найближче оточення прийшли у владу з шоу-бізнесу. Вони звикли, коли їм аплодують, вигукують браво. Вони працювали за умов, коли обставини благоволіли до них. Їх несло за течією, винесло на сцену, а потім у владу. 
Схоже, що при владі вони теж покладаються на добру вдачу – везло раніше, повезе й зараз. Звідси хайп, який вони демонструють – самокати, електромобілі, оригінальні відеозвернення тощо. Звідси й масовий від’їзд у відпустки на новорічні свята. Це ж наші законні вихідні, нічого ж не станеться, люди відпочивають і ми маємо право. Так вони міркують категоріями обивателів, які досягли успіху і багато чого можуть собі дозволити, а не категоріями державників. 
І “чорні лебеді” таки прилетіли. 31 грудня в Багдаді атакували посольство США. В ніч проти 3 січня американці керованою ракетою ліквідували організатора атаки – іранського генерала Сулеймані. В ніч проти 8 січня іранці вдарили по американській базі в Іраці. Тоді ж впав український авіалайнер, загинули люди. Увесь цей час наша влада відпочивала – в буковелях, куршавелях, оманах тощо. 8 січня президент спохватився і вилетів з Оману, але в Київ він прибув лише вночі 9 січня. 
Зе-влада вперше зіткнулась з кризовою ситуацією. І вони продемонстрували, що до “позаштату” не готові. Іспит кризою вони провалили. По-перше, вже 3 січня слід було звернути увагу на ескалацію в затоці. Там на порозі стояла повномасштабна війна. Вже тоді слід було зібратись і проаналізувати розвиток подій. Вже тоді треба було думати про українські цивільні літаки, які літають над регіоном. Натомість усі відпочивали. 
За останньою інформацією літак збито з іранської території російською ракетою. Якщо це підтвердиться – міжнародний резонанс неминучий. Це тільки ускладнить й так непросту ситуацію в затоці і виведе протистояння на новий виток. Україна буде втягнута у протистояння і владі треба буде приймати рішення щодо позиціонування країни. Подивимося на те, як фахово вони підійдуть до цього питання. 
Президент Зеленський поки не став справжнім державником. Він не готовий до серйозних викликів і криз. Навіть лячно уявити як він діятиме у разі раптової агресії проти України. А такий сценарій не відкидається. Чи може вони вже відкинули. Зеленський продовжує дивитись на речі очима обивателя, а не президента.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma