Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2019-12-13 18:49:07 eye-2 12756   — comment 5

Зеленський вніс у ВР невідкладний закон про "федералізацію"

Принаймні таке враження складається у будь-якої притомної людини після того, як вона дізнається про те, що Зеленський одразу після переговорів з Путіним, терміново подав Закон про зміни в Конституцію щодо децентралізації. Наразі ні тексту, ні публічного обговорення формулювань такої надважливої зміни у Конституції немає. До того ж, як і  більшість скандальних ініціатив Зеленського, все це вноситься тишком-нишком ввечері під кінець тижня.Про це свідчать дані Верховної Ради.

Як повідомлялось раніше у ЗМІ, Зеленський заявив, що Україна виконує свої зобов’язання щодо надання особливого статусу ОРДЛО на постійній основі шляхом підготовки внесення змін до Конституції у частині децентралізації. Зокрема, він пояснив, що в "Мінську" чітко записано: зміни в Конституції України у зв’язку з тим, що пов’язано з децентралізацією. Розтлумачую - це називається по путінські "федералізація". Тепер зрозуміло, чому перед ОПой Зеленського на Банковій терміново "заливають каток". І чому так посміхався путін коли вийшов з перемовин віч-на-віч с Зеленським. Якщо сюди добавити безпідставні репресії проти ветеранів та волонтерів, які єдині, хто стоїть на завади змови Зеленського та Путіна - все стає чітким та зрозумілим.

А ось вам факт-чекінг від аналітика Informnapalm Alya Shandra:

САЙТ ПРЕЗИДЕНТА ОПУБЛІКУВАВ НЕВІРНУ ВЕРСІЮ ОСТАТОЧНОГО КОМУНІКЕ НОРМАНСЬКОЇ ЗУСТРІЧІ. Ми висловили інтерес не закон робити постійним, а особливий статус ОРДЛО взагалі, тобто і зміни в конституцію вносити.

Всі вже забули про Париж та переключилися на вбивство Шеремета? Дарма, бо я вам зради принесла. Готуйтеся слідкувати за руками.

Що же там відбувалося в Парижі за кулісами? Ми вже з'ясували, що точилася боротьба за "постійність" закону про особливий статус, про що ще написав Чеснаков (https://www.facebook.com/AlekseyChesnakov/posts/473486853367474?hc_location=ufi) Нагадаю, що на англійській версії сайту українського президенту в комуніке йшлося про те, що сторони зацікавлені його розглянути з тим, щоби він надалі діяв. А на англійській версії сайту французького президента вже йдеться про те, щоби він був прийнятий на постійній основі.

Тобто, ми можемо припустити, що перемогою Москви в Парижі був примус України погодитися поставити підпис забезпечити "постійність" закону про особливий статус, хоча українська сторона наполягала на тому, щоби просто був продовжений цей наразі тимчасовий закон - принаймні, так йшлося на українській версії сайту президента. Деталі я розписала тут: https://www.facebook.com/alya.shandra/posts/2857468167608622

Але залишилося непоміченим, в тому числі і мною, що в французькому комуніке (https://www.elysee.fr/…/e…/2019/12/09/paris-normandie-summit) йдеться не про ЗАКОН, а взагалі про всі правові аспекти особливого статусу ОРДЛО. І про те, що сторони "висловили зацікавленість" його, тобто ОСОБЛИВИЙ СТАТУС, а не закон, зробити постійним. А на сайті Зеленського ще 11 грудня висіла версія про те, що домовилися лише закон зробити постійним. (https://web.archive.org/…/zagalni-uzgodzheni-visnovki-pariz…). Порівняйте скріни 1 та 2.

Ну і що, скажете ви? Яка різниця, закон чи просто режим? А от для опочленців велика різниця. Вони навіть відозву написали, що не будуть виконувати обмін полоненими та перемир'я, поки Зеленський не повісить правильну версію комуніке на сайті (https://prm.ua/teroristi-dnr-vidmovilis-vikonuvati-rishen…/…).

І о диво! Справді змінили. Станом на зараз, сайт президента вже говорить про те, що Україна висловила зацікавленість в переведенні "всіх правових аспектів особливого порядку місцевого самоврядування" на постійну основу - див. скрін №3. (https://www.president.gov.ua/…/zagalni-uzgodzheni-visnovki-…).

Ну і що, скажете ви?

А те, що #SurkovLeaks нам показали, що протягом 2015 року Кремль був гіперстурбованим просуванням змін до української Конституції. А відповідно до впареного Україні військовим тиском Мінська-2, на який посилається комуніке, правові аспекти особливого статусу ОРДЛО визначаються в двох місцях: в законі про особливий статус, який має бути постійним, і в Конституції України.

А що же саме Кремль хотів впихнути в українську Конституцію? Да багато чого. Наприклад:

• території ОРДЛО мають отримати щось схоже на власні парламенти (представницькі зібрання) та уряди (виконавчі комітети);

• представницьким зібранням надається право затверджувати бюджети ОРДЛО, розробляти та впроваджувати всілякі програми для територій, а також регулювати практично всі сектори, визначати місцеві податки та платежі, надавати російській мові спеціальний статус, ухвалювати рішення з питань транскордонного співробітництва. Крім того, вони можуть звернутися до Конституційного Суду України про визнання українських законів неконституційними, організувати місцеві вибори та референдуми, створювати вільні економічні зони, визначити місцеві податки та платежі;

• виконавчим комітетам надається право представляти ОРДЛО в зовнішньоекономічних відносинах та у відносинах з Києвом, готувати та виконувати програми соціально-економічного розвитку.

• ну і нейтральний статус теж хотів Кремль пропихнути.

Детальніше читайте тут: http://euromaidanpress.com/…/20…/11/SpecialStatusUA1page.pdf
і тут: http://texty.org.ua/…/Problema_Ukrajiny__ce_Minskyj_protoko…?

А Конституція - це не закон, її так просто не зміниш. Тому у Суркова в 2015 так і працювали в овердрайві, щоби саме там упостійнити свої маріонеткові республіки. Мабуть, зараз же там не припиняють відкорковувати шампанське. Адже якщо Зеленському вдалося так легко продавити підписатися під "висловленням інтересу" до постійного особливого статусу, то все інше теж не за горами.

В Парижі Володимир Зеленський сказав, що не допустить федералізації України. Але насправді він став на один крок ближче до неї.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma