Більшість людей, ймовірно, не думають надто багато про сміття яке викидають. Зрештою, ми всі так зайняті роботою і сім'єю, стрічкою у Facebook, що легко забуваємо про сортування відходів.
Що таке Zero Waste?
Zero Waste, або ж «нульові відходи» - це філософія відмови від сміття, яка несе на меті розумне і екологічне споживання ресурсів та їх раціональне усунення.
Ні для кого не секрет, що води потерпають від тонн сміття. Середньостатистична людина щодня викидає по 2 кілограми відходів, тобто, все людство може виробляти до 15 мільярдів кілограмів сміття на рік.
Виробництво відходів може бути знижено включаючи повторне використання, утилізацію або вжиття відповідних заходів для запобігання відходів шляхом розробки інженерних рішень.
У 2010 році світ побачив бестселлер француженки Беи Джонсон "Будинок без відходів". Все сміття її сім'ї можна скласти у одну невеличку пляшку, а завдяки її системі, описаній у книзі, люди змогли навчитися впродядковувати сміття ідентично. Вміст пляшки включає в себе відходи яких не можна уникнути або ж які не піддаються переробці: використана кредитна карта, ярлик на одяг. Все інше - Беа разом з поціновувачами її практики навчилася переробляти, використовувати повторно або ж просто відмовилась.
Ключові принципи Zero Wastе
1) Refuse (відмова від непотрібного)
Щодня ми зустрічаємо безліч непотрібних товарів: безкоштовні зразки крему, листівки, предмети одноразового використання - їх легко замінити.
Вилки, ножі, пластикові стаканчики, тарілки, соломинки, сумки, пляшки та інші одноразові пластикові предмети можуть бути замінені багаторазовим аналогом (коктейлі виглядають набагато краще з соломинкою з нержавіючої сталі!)
Виробництво та утилізація одноразових предметів сильно забруднює навколишнє середовище, оскільки виробництво вимагає токсичних промислових процесів, а їх знищення здійснюється шляхом спалювання. Отож, найкраще думати про нульові витрати у повсякденному житті, наприклад, коли йдете у пекарню - купуйте хліб у власну тканинну сумку, якщо купуєте овочі у супермаркеті - не забувайте про мішечок для продуктів.
2) Reduce (скорочення вживаного)
Проводьте "годину сортування" переглядаючи свої речі у шафі. Я впевнена, що у вашому гардеробі знайдеться більше половини речей, які ви не використовуєте. Позбудьтесь їх. (віддайте, продайте або здайте у пункт переробки)
Відтепер, перед будь-якою покупкою, яку ви хочете здійснити думайте про її імпульсивність, віддавайте перевагу якості над кількістю.
3) Reuse (повторне використання)
Не бійтесь декілька разів використовувати одну і ту ж річ. Ремонтуйте прилади, щоб продовжити термін їх служби. Придбайте багаторазові та бавовняні мішки для продуктів.
4) Recycle (переробка)
Прихильники цього приципу завжди перевіряють чи піддається річ переробці. Ознайомтесь з місцевими пунктами утилізації.
Щоб більше дізнатись про сортування сміття можна завантажити спеціалізований додаток.
5) Rot (компост)
Органічні відходи, тобто залишки продуктів потрібно збирати у окрему тару і відправляти на компост. Такі відходи також можуть слугувати і як добриво.
Zero Waste - це челендж, слідуючи якому ви станете на шляху збереження планети. Почність з найпростішого - відмовтесь від зайвого пакету або ж візьміть каву у кафе в термос. Згодом, це ввійде у звичку, і ви помітите, як змінюєтесь не тільки ви, а і люди навколо. Слідування ідеї Zero Waste - не процес одного дня. Ніхто не закликає вас відмовитися від усіх благ цивілізації миттєво, але почати змінюватись заради самих себе варто, чи не так?
Источник: https://gloss.ua/
© https://gloss.ua/
Источник: https://gloss.ua/
© https://gloss.ua/
Источник: https://gloss.ua
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma