Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-09-21 07:51:11 eye-2 3946   — comment 0

Жертва обставин чи божевільна маніпуляторка?

Героїня цього роману Лоувен — молода письменниця, в якої ні цента за душею. Та одного дня до неї звертається Джеремі Кроуфорд, чоловік Веріті — авторки романів-бестселерів. Джеремі пропонує Лоувен завершити цикл книжок Веріті, адже та паралізована після автокатастрофи.

«Приїхала швидка і заблокувала рух в обох напрямках, - згадує героїня. - Я повертаюсь до місця трагедії з думкою про те, що я, мабуть, повинна надати свідчення. Я стою біля поліцейського, який вже записує свідчення інших. Вони нічим не відрізняються від моїх, але я все одно розповідаю все, що бачила, і залишаю свої контакти. Я не певна, чи буде користь від моїх свідчень, адже самого моменту зіткнення я не бачила. Я лиш стояла достатньо близько, щоб почути його. Так близько, що мене розмалювало, як полотно Джексона Поллока».

Тож Лоувен приїжджає до будинку Кроуфордів, щоб переглянути чернетки письменниці, які допоможуть у роботі, і випадково знаходить автобіографію Веріті. Здається, Веріті не планувала, що хтось її прочитає… Рукопис рясніє відвертими подробицями життя подружжя і розповідає, що насправді трапилося того дня, коли померла їхня дочка. Лоувен вагається, чи показувати автобіографію Джеремі, бо розуміє - це знищить його. То хто ж така Веріті - геніальна письменниця і жертва фатальних обставин чи божевільна маніпуляторка і злочинниця?

Колін Гувер. Веріті. – К.: Рідна мова, 2021

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma