Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-10-14 08:51:45 eye-2 3945   — comment 0

Життя після Потопу

Кожного разу з настанням свята виникають слушні питання, оскільки без питань будь-яка традиція, віра чи сучасний концепт, що її підміняє, слабшають, занепадають, видозмінюються не в кращий бік. Один з таких боків, а точніше, різновидів Його існування у нашому бутті, завжди розглядала література. Причому у різних жанрах і стилях, ставлячи ті самі слушні питання, яких зокрема не бракує у цьому романі.

Тож «Рік Потопу» Марґарет Етвуд - це продовження роману «Орикс і Деркач» мегапопулярної сучасної авторки, захисниці природи й феміністки, чиї книжки вийшли друком більш ніж у 35 країнах і були перекладені понад 20 мовами. Роман «Рік потопу» визнаний одним із кращих творів Марґарет Етвуд, також авторки культової «Оповіді служниці».

За сюжетом, Адам Перший, лідер Божих Садівників, провістив Безводний Потоп, Божу кару, що має знищити людство. Разом зі своїми прибічниками він з останніх сил намагається врятувати цей приречений світ. Тут панує Корпорація, облаштовують свої ниці оборудки безпринципні КорпБеКошники та корумпована влада, розквітає буйним цвітом генна інженерія, а природа й навіть сама людина стає конструктором, у якому заввиграшки можна змінити будь-яку деталь. Цей світ надто самовпевнений...

«Тож, Боже, — думає Тобі, — як Ти на це дивишся? Якщо при­пустити, що Ти існуєш. Скажи мені зараз, бо потім може бути запізно: зіткнувшись із пейнболістами, ми маємо стільки ж шансів, як кіт у вогнищі. Так я це бачу. Чи є ці нові люди Твоєю ідеєю покращеної моделі? Таким був задуманий перший Адам? Чи Ти збираєшся знизати пле­чима і далі продовжити наявний людський рід? Якщо так, Ти вибрав дивні гральні крем’яхи: групку колишніх науковців, жменьку Садівників-відступників, двох психопатів, що зірва­лися з ретязя, разом із напівмертвою жінкою. Важко назвати це виживанням найпристосованіших. Хіба що за винятком Зеба, та навіть Зеб утомився».

І от пророцтво збулося. Серед тих небагатьох, хто вижив після катастрофи, дві жінки — Рен, молода танцівниця закритого елітного клубу, і Тобі, одна з Божих Садівниць. А чи врятувалися інші? Друзі, рідні, кохані? І що, як загибель не гірша за перспективу життя у світі після Потопу? Кожен шукає і знаходить свої відповіді.

 

Марґарет Етвуд. Рік Потопу. – Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2021

 

Ілюстрація: Waldemar vin Kozak

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma