Enigma Enigma

Khrystyna Kishyk (Христина Кішик)

2020-06-05 15:20:03 eye-2 3227   — comment 1

Зі святом!

Усі притомні люди розуміють, що більшість наших українських медіа каналів лиють на нас інформаційні помиї, захищаючи інтереси того чи іншого олігарха.

 Так, це розуміють люди притомні і фільтрують інформацію. Люди, які не уміють критично мислити потім приводять до влади зеленське і будуть приводити йому подібних. Інформаційна війна, різні ботоферми, розпалювання ворожнечі у мережі - зараз є набагато ефективнішими методами, ніж класична війна з будь-якою зброєю. Цим користаються. На цьому буде триматися основа сучасного правління у будь-якій сфері, особливо у великій політиці та у великій економіці.

 Серед журналістів тих чи інших гівно-каналів і гівно-платформ, звісно, що працюють також і розумні, талановиті, професійні журналісти. От, хіба хочеться саме таким журналістам працювати тільки заради зарплати? Звісно, що це питання риторичне.

 Тут апелюю більше до читача. Вони ( тобто читачі) повинні будь-який матеріал на таких гівно-платформах сприймати крізь призму розсудливості. Сподіваюся, що більша частина споживачів уже наростила в своїй голові цю призму розсудливості, побачивши, що будь-яке гівно, прикрашене популізмом та дешевими ідеями, все-таки, залишилося і залишається й зараз гівном.

 Звісно, не хочу оминути і виклад журналістами багатьох матеріялів. Нещодавні події у поліцейському відділенні в Кагарлику сколихнули усю Україну. Про це прочитали і подивилися практично усі. Усім стало нестримно боляче, гидко і соромно...

Але, курвамать, я страшенно розізлилася, коли на 1+1 побачила журналістський сюжет про те як почуває себе потерпіла жінка. У мене не вкладається в голові: як можна було поїхати в село, де мешкає та жінка і розпитувати її неповнолітню сестру та інших випадкових та непотрібних для справи людей про психо-емоційний стан жертви зґвалтування. Журналіст «плюсів» навіть взяв коротке інтерв`ю в сільського голови і той же голова розповів, що та жінка завжди в чистенькому ходила і дитинка її в садочок в чистенькому ходила, і прививочки вона всі дитинці робила, претензій він до неї немає!

 От, як можна таке потім випускати в рубрику новин, які дивляться мільйони глядачів?! Взагалі, журналіст - це не є професійний психотерапевт і він немає жодного права в інших людей запитувати про емоційний стан жертви такого злочину. Хіба журналісти і випускові редактори не могли зрозуміти, що на питання: «як почуває себе дівчина?» є готова відповідь без таких дебільних розслідувань. І відповідь ця однозначна: «погано себе почуває». Крім того, висвітлювати такі справи, лізучи в приватне життя жертви журналісти можуть тоді, коли людина сама робить публічний виступ і зголошується на публіку дати усі необхідні матеріали і подробиці. Але йти до сільського голови і питати: чи робила вона дитині прививочки і цю ахінею пропускати у сюжет - це узагалі нівелює усю професійність роботи журналістики загалом. Бо цю ахінею потім дивляться глядачі. Виходить, якщо будь-яка жінка ходить нечистенька і не робить прививочки дитині, то до неї можуть виникнути претензії щодо можливого зґвалтування...

 Якщо ви працюєте журналістом і пишете подібну хуйню, то будь ласка, не пишіть Нічого! З цього буде більше користі.

 І якщо уся ваша журналістські доробки - це в основному рерайтинг, то зазначайте першоджерело і не переписуйте суть контексту. 

 Пишіть так, щоб вас хотілося читати! Пишіть так, щоб вам хотілося вірити, а не перевіряти. Тримайте стійку громадянську позицію.

З професійним святом журналіста усіх достойних причетних!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma