Enigma Enigma

Євген Харитонов

2022-04-03 16:34:28 eye-2 4023   — comment 0

ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ: МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ

ЗЛОЧИН І ПОКАРАННЯ: МОЖЛИВІ ВАРІАНТИ

 

Після звільнення ЗСУ районів Київщини, які побували  під чоботом окупанта, страхіттями поводження з цивільним населенням були шоковані міжнародні правозахисні організації, декотрі з яких до того більше переймалися дотриманням прав полонених російських військовиків.

Amnesty International у новому розслідуванні, опублікованому 1 квітня, вперше представили незалежні докази використання російськими військовими заборонених касетних боєприпасів, невибіркових обстрілів житлових районів, руйнування цивільної інфраструктури та обмеження доступу до медицини.

"Визначальною рисою облоги міст є безжалісні невибіркові атаки Росії, які завдають значного руйнування", - зазначила Джоан Марінер, директорка програми кризисного реагування Amnesty International. "Вже п'ять тижнів мирні жителі України щодня бачать, як їхні міста стирають з лиця землі. Як свідчить наше розслідування на місцях, тактика облоги російських військових призводить до жертв серед найбільш вразливих верств населення".

Організація Human Rights Watch представила свої докази злочинів російської армії проти цивільного населення на контрольованих ними територіях Чернігівської, Харківської та Київської областей України.

Серед них - зґвалтування, страти та інші випадки насильства та тероризування цивільного населення, скоєні у період з 27 лютого до 14 березня 2022 року. Російські солдати також причетні до мародерства цивільного майна. Відповідальні за ці дії є воєнними злочинцями, зазначено у доповіді Human Rights Watch.

"Випадки, які ми задокументували, є прикладами неймовірної навмисної жорстокості щодо цивільного населення України", - сказав Г'ю Вільямсон, директор Human Rights Watch з питань Європи та Центральної Азії. (Світ шокований злочинами на звільнених від росіян територіях. Правозахисники збирають докази - BBC News Україна)

Здавалося б, врешті має йтися не лише про визнання злочинів рашистів, але й про перспективу адекватного покарання.

Але покарання буває різним. Ось як його бачить директор Human Rights Watch з питань Європи та Центральної Азії: "Росія зобов'язана законами міжнародного права неупереджено розслідувати воєнні злочини, скоєні її солдатами", - додав Вільямсон. "Командування армії має усвідомити, якщо вони не покарають винних у вбивствах та зґвалтуваннях, вони особисто відповідатимуть за воєнні злочини", - зазначив правозахисник.

І це говориться стосовно країни, яка, навіть, не визнає факт вторгнення в Україні, а продовжує вустами своїх речників розповідати про «спеціальну операцію», порятунок когось від чогось та іншу маячню.

Годі сподіватися, що злочинці будуть розслідувати власні злочини і злочини своїх підлеглих.

Втім є інший варіант покарання, який був запропонований, до речі, в СРСР, коли під час ІІ світової війни частина його територій була окупована гітлерівськими військами .

 У поемі Костянтина Сімонова «Если дорог тебе твой дом» міститься і перелік цінностей, на які зазіхають окупанти, і можливе покарання за нього.  

Отже ( фрагмент наводиться у більш пізній, політкоректній редакції): ( Поэты » Симонов Константин Михайлович)

Если ты фашисту с ружьем

Не желаешь навек отдать

Дом, где жил ты, жену и мать,

Все, что родиной мы зовем,

………………………………

Так убей фашиста, чтоб он,

А не ты на земле лежал,

Не в твоем дому чтобы стон,

А в его по мертвым стоял.

Так хотел он, его вина,—

Пусть горит его дом, а не твой,

И пускай не твоя жена,

А его пусть будет вдовой.

Пусть исплачется не твоя,

А его родившая мать,

Не твоя, а его семья

Понапрасну пусть будет ждать.

Так убей же хоть одного!

Так убей же его скорей!

Сколько раз увидишь его,

Столько раз его и убей!

 

****

Це другий варіант варіант покарання. І він здається мені більш справедливим. Бо кожен отримує по вірі його і по справах його.

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma