Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2021-10-04 14:58:25 eye-2 3416   — comment 0

Знайдена бактерія, яка допоможе колоністам на Марсі

Вчені з Університету Колорадо вирішили збагатити азотом реголіт за допомогою грунтової бактерії, яка отримує азот з повітря, повідомляє New Atlas.

У горщиках з імітацією марсіанського ґрунту вони посадили конюшину, а в деякі з них додали бульбочкових бактерій Sinorhizobium meliloti. Як і очікувалося, в компанії симбіотичних мікробів рослини розвивалися краще: коренева система і пагони збільшилася на 75% в порівнянні зі зразками, які росли в реголіті без бактерій.

При цьому, як відзначили дослідники, рівень азотовмісних молекул в грунті навколо рослини не збільшився. Якщо це було так, то реголіт Марса можна було б згодом зробити більш придатним для вирощування сільськогосподарських культур. Проте, результати експерименту показують, що ці мікроби могли б в майбутньому стати важливим інгредієнтом успіху марсіанських фермерів.

«Дослідження показало, що бактерія Sinorhizobium meliloti утворює бульби в марсіанському реголіті, значно підвищуючи зростання конюшини Melilotus officinalis в умовах теплиці, - сказали автори. - Ця робота дає нам краще зрозуміти, як взаємодія рослин і мікроорганізмів допомагає в тераформуванні грунту Марса».

====================

Віддячити мені за текст дуже просто - криптовалютою SSLX від Sl8.

Що таке Sl8 і чому треба реєструватись зараз:

Стаття на АIN 

пост українською https://bit.ly/3Ao2m1K

пост російською https://bit.ly/3i4u6l1

Як активувати криптогаманець Sl8 https://bit.ly/39oQikJ

Мій нік у слейт  skyokey

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma