Enigma Enigma

OLEGOVA

2019-11-13 11:13:08 eye-2 2497   — comment 0

Підстрелений квадрокоптер та побиття журналіста: подробиці інциденту на Харківщині

   Напередодні у Золочеві на кореспондента 112 телеканалу напали у прямому ефірі представники приватного деревообробного підприємства. 

У селищі Золочів кореспондент 112 телеканалу Олег Решетняк виходить у прямий ефір. На екрані добре видно, як до нього підбігають та починають лупцювати.

 Ви не виключайте, ви не виключайте. – А це вже напад на журналіста в прямому ефірі. 

Олег каже: побили лице, болить ліве ребро та поперек в районі нирок. Пояснює: до селища приїхали знімати документальний проект про незаконну вирубку лісів на Харківщині. Йдеться саме про ті вікові дуби, які нещодавно інспектував президент Володимир Зеленський.

Олег Решетняк, кореспондент телеканалу “112 Україна”:
 По некоторой информации, именно здесь, на пилораму, якобы еще до приезда Зеленского привозили весь нелегальный лес. Правда это или нет? Конечно же, мы не знаем. Но мы попытались на государственной территории, не залетая на территорию лесорамы, поднять квадрокоптер. После чего по нему начали стрелять, предположительно, из пневматического оружия.

Далі, каже Олег, вийшли працівники підприємства та почали погрожувати знімальній групі.

 Олег Решетняк, кореспондент телеканалу “112 Україна”:
 Окружили нашего водителя, начали спускать колеса, пытались перевернуть машину. Это препятствование журналисткой деятельности. Плюс были угрозы. Все это, естественно, было отснято, но впоследствии было удалено под давлением всех этих сотрудников. 

Василь Мирошник був на місці конфлікту. Розповідає: прийшов, бо на підприємстві працює його знайомий.

 Василь Мирошник, мешканець селища Золочів:
 Зводять рахунки, я впевнений, десь там нагорі. Десь там грошові потоки зараз ділять. Я не буду називати прізвища, мені шкода людей. Звичайних та простих людей. 

З території підприємства копи виводять 49 людей. Усі вони – ймовірні учасники конфлікту.

Анна Шевченко. кореспондентка:
 Наразі на місці де побили журналістів поліцейські проводять слідчі дії. Працівників приватного підприємства копи теж забрали. Самих кореспондентів доправили до Золочівського райвідділу.

Директорка деревообробного підприємства Тетяна Корнієнко скаржиться: із знімальної групи журналістське посвідчення їй показав лише один чоловік, а на прохання не знімати жінці було відмовлено.

Тетяна Корнієнко, директорка приватного деревообробного підприємства:
Я їх попросила, прохала. Добровільно, будь-ласка, видаліть ці відео, ми розійдемося і все, питань не буде. Почали провокувати. Я так розумію, що журналісти нас просто спровокували, щоб це все далі відбулося. 

Павло Зелинський, адвокат представників приватного деревообробного підприємства:
 Вже коли конфлікт виник, словесна перепалка між сторонами. Одні вважають, що порушують права приватної власності, проникнення на територію, здійснення відеофіксації, дозвіл на яку ніхто не надавав. Інші не кажуть, що вони журналісти, потім вже кажуть, коли їх зі всіх сторін обійшли і кажуть: ми журналісти. 

Правоохоронці опитали всіх учасників конфлікту. 32-річному мешканцю Золочева оголосили про підозру. Ще двох чоловіків – уродженців Кіровоградщини та Луганщини – затримали. Усі вони є працівниками деревообробного підприємства. Під час конфлікту на місці знаходилися поліцейські. Журналісти стверджують, що вони ніяк не втручалися. Спецпризначенці прибули пізніше.

Сергій Чиж, заступник начальника ГУ Нацполіції в Харківській області:
 За фактом можливого неналежного ставлення до виконання службових обов’язків працівниками Золочівського відділення поліції, які першими прибули на місце події, мною прийняте рішення та призначено службову перевірку. 

Розслідування проводитимуть за кількома статтями Кримінального кодексу – “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів”, “грабіж”, “групове порушення громадського порядку” та “погроза або насильство щодо журналіста”. Максимальне покарання – до п’яти років позбавлення волі.

 

Цей сюжет я знімала у серпні цього року. на основі розслідування. Темою зацікавилася досить широка аудиторія людей, починаючи від облдержадміністрації та правоохоронцями та, закінчуючи  звичайними мешканцями селищ. 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma