Enigma Enigma

Vladimir Gorodovsky

2019-11-28 17:32:48 eye-2 2698   — comment 0

Зустріч лідерів держав в Нормандському форматі запланована на 9 грудня 2019 року


Про це повідомили в адміністрації президента Франції Еммануеля Макрона.

Зустріч президентів України, Франції, Росії та Німеччини планують провести в Парижі. Метою зустрічі є «нова послідовність виконання мінських угод».

Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуться в тристоронньої контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також в нормандському форматі - за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.

Згодом цю інформацію підтвердили у Офісі президента України.

“Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном. Зустріч лідерів України, Німеччини, Франції та Росії у Нормандському форматі відбудеться 9 грудня. Подробиці розмови – згодом”, - ідеться в повідомленні ОПУ у Twitter.

Сам факт проведення Нормандської зустрічі - перемога дипломатії Зеленського і його стратегії щодо припинення війни. Адже остання повноцінна зустріч у цьому форматі, на рівні лідерів держав відбулася у 2016 році, на рівні міністрів – у 2018 році. Українці ж продовжують гинути у війні – на сьогодні, за даними ООН, налічується біля 13 тисяч загиблих. Кожного дня у новинах ми чуємо про завершення війни, припинення війни, чуємо питання “Коли закінчиться війна?”. Але одних слів — мало. Потрібні реальні кроки, які чомусь до президентства Зеленського ніхто не робив.  У той час як інші політики лише обіцяли і де-факто нічого для цього не робили, Володимир Зеленський наполегливо здійснював і продовжує здійснювати реальні кроки для відновлення територіальної цілісності та захисту суверенітету України.

Впродовж трьох років з часу останньої зустрічі у Нормандському форматі не було прогресу у просуванні до миру. Президент Зеленський ішов на вибори з гаслами припинення війни.

У Євросоюзі сподіваються, що зустріч лідерів країн "нормандської четвірки" стане важливим кроком у мирному врегулюванні конфлікту на Донбасі при повному дотриманні суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Про це також йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ 21 листопада у Відні: “Ми вітаємо оголошення дати чергової зустрічі лідерів держав у межах "нормандського формату". Ми сподіваємося, що ця зустріч матиме результатом конкретні заходи, спрямовані на припинення насильства та полегшення страждань мирних жителів, і, таким чином, може стати важливим кроком у мирному врегулюванні конфлікту при повному дотриманні суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України”.

І дійсно,  питання війни на Донбасі піддається вирішенню тільки дипломатичним шляхом. Надіємося, що ця зустріч стане визначальною для України.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma