Enigma Enigma

Ігор Бондар-Терещенко

2021-09-27 10:13:54 eye-2 3974   — comment 0

Звільнений бог

Світ без кінця чи війна без кінця? Чи заколот - кривавий та безжальний?

У будь-якому разі, наукова фантастика у поєднанні з космічною оперою і горором в стилі Лафкрафта – це найменше, на що варто розраховувати читачеві цього грандіозного роману. Крім захоплюючого сюжету – Імперія, до якої входить Земля, Місяць і Марс, і на чолі якої стоїть звільнений бог з явно кельтським іменем, воює з потойбічними істотами – текст має ще одну важливу особливість.

Роман складається шести частин, створених і поєднаних так, що немає певного порядку, в якому їх треба читати. Тобто читач насправді може вибудувати будь-яку послідовність читання, що певною (помітною) мірою вплине на загальне сприйняття книжки, яке формуватиметься по ходу читання. За сюжетом, супротивники Імперії – потойбічні істоти з інших шарів Мультиверсу, її провідник – звільнений бог Ґаґантоа, що з прадавніх часів перебував у полоні на Землі. Бунтівним богом людству даровані технології міжпланетного сполучення, квантового обчислення та розподіленого інтелекту. Проте його вороги – то цивілізації істот з іншого простору-часу та Потойбічні боги. А також ті з людей, хто вважає обраний шлях хибним та руйнівним.

Тож перед нами одвічна дилема Людини – який шлях є істинним? Світ без кінця чи війна без кінця? Тим часом на материнському кораблі «Сінано» – найстарішому та найпотужнішому представнику Об’єднаного Флоту Імперії, спалахує заколот, кривавий та безжальний. Хто розпочав його, до чого він призведе, а головне – як пов’язаний із подіями тисячолітньої давнини, що вже стали наріжним каменем історії людства? Звичайно, у фіналі сюжетні лінії складуться в єдину картину, але наше ставлення до подій та героїв залежатиме від того, в якому порядку ми читатимемо цю книжку.

 

Володимир Кузнєцов. Заколот. Невимовні культи. – К.: Видавництво Жупанського

 

Ілюстрація: Michal Kus

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma