Enigma Enigma

Тарасенко Анатолій

2020-06-21 11:44:00 eye-2 3228   — comment 0

ЗЗ ПППП. Про зали засідань дистанційного провадження

ЗАЛ, у, ч., ЗА́ЛА, и, ж.

Велике приміщення для багатолюдних зборів, засідань, занять і т. ін.

розм. Простора кімната, признач. для приймання гостей, розваг і т. ін.; вітальня.

Зала Засідань. Зала Засідань Першого Приватного Палацу Правосуддя.

Саме за ці зали ми будемо говорити.

Перше. Будуть не Зали Засідання, а чулани темні і кухні прокурені. Будуть кабіни мерседесів і кабінки туалетів. Все буде.

Але ми будемо говорити за нові реалії, за завтрашні Зали Засідань.

Розуміємо технічні і фінансові причини використання слабенького інтернету і дешевенької техніки. І з часовими проблемами зайнятими під зав”язку суддями-прокурорами-адвокатами також потрібно розбиратися не лише в якомусь конкретному провадженні.

Не завжди особа буде гладенько голеною і парадно одягненою  —  так ми ж не салон краси і не дім моди.

Але!

Стандарти нового суду повинні бути. От ми їх і встановлюємо.

Друге. 

Залишиться частина колег і людей, яким взагалі до яскравої лампочки, яке приміщення і який зовнішній вигляд має учасник процесу. 

Їм потрібно прочитати цей розділ і ще раз переконатися, що в їх житті нічого не зміниться. Вони як ходили до суду в шльопках на несвіжу шкарпетку, так і далі дозволятимуть собі це чарівне дійство.

Все залишиться для них незмінним. Точно.

Третє. Є ті, хто вже давно полетів у майбутнє і бачить лише віртуальних суддів, ідеальних прокурорів і роботів-захисників. Їм взагалі шкідливо читати про якісь зали, адже в їх світосприйнятті все вирішується штучним інтелектом, який запрограмований штучним інтелектом і вироки з ухвалами виносяться також йому, інтелекту. Штучному.

Четверте. Будуть ті, хто відверто сміятиметься над цими роздумами, адже їх питання суми, тюрми і чуми не торкнеться ніколи! 

Цих я поздоровляю з новим днем, де вони в Антарктиді, голенькі, без імені і родичів. І з позовом в руці про сплату комуналки за тепло.

П”яте. От про нас з вами ми і поговоримо.

ЗЗ ПППП  —  це просторе приміщення, де є стабільний інтернет, надійна техніка та відносна тиша.

Це необхідне. Але недостатнє.

Зараз це приміщення повинно бути поділене на зону підготовки і власне залу засідання.

Зона підготовки  —  це виклик часу. На жаль.

В зоні підготовки людина повинна пройти обстеження на наявність у неї ознак COVID 19.

Це не данина моді, не вимога ВОЗ чи якихось активістів. 

Це виключно процесуальна необхідність.

Адже людина має чітко відповісти на можливе запитання судді: як Ви себе почуваєте?

Чому так? А тому, що стан здоров”я може і обов”язково впливає на висловлене в суді, прийняте тут і зараз рішення і оцінку поведінки інших учасників процесу через власне чи оточуючих захворювання.

Пам'ятаймо про це!

Людина, яка прийшла до ЗЗ ПППП має захищати себе і оточуючих від небезпеки зараження. Не важливо, чи є ти прихильником теорії змови щодо COVID 19, чи агностиком  —  маєш з повагою ставитись до здоров”я і можливої загрози здоров'ю інших. 

Тому маска, рукавички, антисептик…. ну ви знаєте.

Крім того, спеціально підготовлена для цього людина зміряє вам температуру. Це входить в комплекс роботи за відповідною технологією і є обов'язковим до подолання пандемії.

Ця ж людина чи інший спеціаліст може надати вам вичерпну консультацію як себе вести в зоні засідань, як поводити себе перед технікою для ВКЗ та допомогти з ідентифікацією особи у разі такої необхідності.

В чому має бути учасник засідання в Залі Засідання ПППП?

На наш погляд адвокат  —  у мантії та перуці. Спеціальній мантії адвоката та особливій перуці спікера.

Інші учасники процесу повинні мати охайний зовнішній вигляд, своїм одягом, зовнішністю виказувати повагу до інших учасників процесу. Наприклад, свого адвоката, який дистанційно звичайно ж у Мантії і Перуці.

Але є ще одна пропозиція. Пропозиція-провокація для естетів і просто неприйнятна ідея для анархістів  —  це одноразовий халат-мантія з застібкою на спині.

Не смійтеся, адже це може бути і ваша особиста, модельна мантія постійного учасника судових слухань чи домашній спец-халат, якщо ЗЗ ПППП знаходиться у вашому заміському будинку.

Не відкидайте цю ідею згаряча, в ній є своя родзинка. 

Щодо техніки. 

Вона повинна показувати учасника і давати можливість чути іншим учасникам процесу та суду те, що відбувається у всіх ЗЗ ПППП. Більше  —  чудово, менше  —  ні в якому разі.

А от вимоги до програмного забезпечення роботи ПППП  —  це точно не забота учасників процесу, хоча і було б чудово, щоб і в цьому приватна ініціатива витискала корумповане упередження судових і навколо судових органів.

ВСІ ЗАЛИ ЗАСІДАНЬ ПЕРШОГО ПРИВАТНОГО ПАЛАЦУ ПРАВОСУДДЯ ОБОВ'ЯЗКОВО ОБЛІКОВУЮТЬСЯ НА ВІДПОВІДНОМУ ПОРТАЛІ ПППП.

Це стосується лише цивілізованих ЗЗ. А от флібустьєри можуть і далі під чорним прапором ганять в темному океані примітивної юриспруденції.

Змінимо майбутнє!

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma