Enigma Enigma

Дмитрий Гриневич

2021-10-07 13:04:52 eye-2 3223   — comment 0

Білоруська автокефалія напряму залежить від РФ

В інтерв’ю для релігійно-інформаційної платформи «Духовний фронт України» білоруський священник Олександр Шрамко розповів, що Білоруський екзархат Московського патріархату напряму залежить від союзу Росія-Білорусь. Як зазначив отець Олександр, ієрархія БПЦ МП повністю залежна від союзу Росія-Білорусь та безпосередньо від влади. Саме тому її священники не стали поруч з іншими конфесіями на захист протестуючих проти результатів сфальсифікованих виборів нового очільника Білорусі.

Водночас він додав, що Католицька церква на фоні БПЦ МП мала гарний вигляд, оскільки мусить рахуватися не тільки з режимами Росії чи Білорусі, а й світом.

Отець Олександр розповів, що до Московського патріарха писали і були звернення з боку православних білорусів з розповідями про те, що насправді відбувається в державі: побиття, переслідування, свавілля силовиків.

«Але це нікому не потрібне. Головне аби “система працювала”. Лукашенко конче залежить від Путіна, тож нікуди не втече, очікувати реальної автокефалії не варто. Протягом усіх 26 років правління Лукашенка Московська патріархія була з ним у тісному «симфонії». Патріархи Алексій II і Кирило періодично приїжджали до Мінська, обмінюючись з Батькой орденами і медалями», — підкреслив священник.

 «Нещодавно Лукашенко звинувачував опозицію в намірах впроваджувати автокефалію, а насправді саме він зробив крок до автокефалії. Якщо раптом залежність Білорусі від Москви стала б більш слабкою, тієї ж миті Лукашенко зробив би церкву незалежною від Москви», – розповів отець Олександр Шрамко.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma