Відкрийте для себе переваги банківських депозитів і дізнайтеся, як змусити свої гроші працювати ефективніше. Дослідіть гнучкі варіанти та конкурентоспроможні відсоткові ставки, які відповідають вашим потребам.
Для зберігання та примноження грошових ресурсів використовують різні методи. Одним із найпоширеніших фінансових інструментів в Україні є депозити, які мають важливе значення як для клієнтів фінустанов, так і для банківської системи загалом. Сповна скористатися перевагами вкладів дозволить розуміння їхньої специфіки. Розбираємось, які види депозитів найбільш вигідні, та від чого залежать відсоткові ставки.
Як і більшість фінансових висловів, термін «depositum» походить із латинської мови, та означає «річ, відкладена на зберігання». У сучасному трактуванні — це кошти у різних валютах, які клієнт довіряє фінустанові на певних умовах. Депозити відкривають для користувачів цілу низку можливостей, таких як:
- пасивний дохід — регулярне нарахування відсотків дозволяє поступово накопичувати капітал;
- надійне зберігання — кошти захищаються державними гарантіями та банківськими системами, наприклад, «Глобус Банк» є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
- створення резервного фонду — депозитна система мотивує не витрачати, а акумулювати заощадження;
- капіталізація відсотків — деякі програми дозволяють додавати отримані відсотки до основної суми, збільшуючи прибутковість у довгостроковій перспективі;
- захист від інфляції — валютні вклади зберігають купівельну спроможність грошей.
Відкриття депозиту не займає багато часу, при цьому навіть не треба особисто відвідувати відділення банку. Зручний мобільний застосунок GlobusPlus дає змогу оформити вклад в смартфоні за декілька кроків. Внесення коштів на депозит відбувається будь-яким зручним для клієнта шляхом: з картки GlobusPlus або іншої, доступної в застосунку, з картки іншого банку України та за реквізитами.
Які бувають депозити: види та особливості
Запорука успішного інвестування — це стабільний пасивний дохід та захист від інфляції. Депозитні вклади в Україні класифікують за різними характеристиками, а саме:
- за термінами дії;
- за видом валюти;
- за відсотковою ставкою.
В Україні дозволено відкривати депозити в національній або іноземній валюті. Для користувачів застосунку GlobusPlus пропонуються вклади в гривнях, євро та доларах. Головним критерієм при виборі депозиту є його ставка — вона впливає на суму нарахувань. Відсоток залежить від терміну зберігання — що він коротший, то менший прибуток від інвестицій отримає клієнт. Наприклад, гривневий вклад у «Глобус Банку» на 32 дні принесе 5.5% доходу, а річний — вже 12.5%.
Як депозити розрізняються за терміном дії
Строкові вклади розміщують на фіксований термін зберігання, при цьому гроші не можна зняти до його закінчення, інакше вкладник втрачає частину відсотків. Такі депозити приносять більший дохід, але вважаються менш ліквідним. Вклади «до запитання» допускають зняття коштів без штрафних санкцій, але зазвичай мають нижчу ставку, тому менш популярні серед фізичних осіб. Ощадні інвестиції уможливлюють поточне зняття та внесення необхідних сум, а відсотки в цьому випадку також будуть менші, ніж у строкових вкладів.
Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma