Enigma Enigma

Військове братерство Нескорених

2019-09-30 15:21:49 eye-2 2781   — comment 0

Касація у справі танкіста Балабухи

Один із рідкісних випадків, коли суд другої інстанції пом’якшує вирок ув’язненому військовому, - справа танкіста 72-ї бригади Дмитра Балабухи.

У вересні 2018 року бійця засудили до 9 років позбавлення волі та позбавили офіцерського звання за вбивство проросійськи налаштованого чоловіка, який напав на нього на зупинці громадського транспорту. Але апеляція у лютому цього року повернула Дмитрові офіцерське звання і пом’якшила покарання на один рік.

Наступний етап - розгляд справи Верховним Судом, засідання якого відбудеться уже 1 жовтня. Адвокати Дмитра наполягатимуть на перекваліфікації злочину на 116 статтю, тобто умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, зумовлене жорстоким поводженням, або таким, що принижує честь і гідність особи. Згідно Кримінального кодексу, такі дії караються терміном до 5 років обмеження волі.

Незадовго до чергового суду ми приїхали до Балабухи, аби поспілкуватися з ним та підтримати. Дмитро - хлопець щирий і відкритий, тож наша зустріч вийшла досить теплою. Танкіст розповів нам про своє життя у виправній колонії - про побут та інших атовців, товаришів по нещастю. Багато у кого з них та сама стаття, що й у Балабухи. За словами Дмитра, на питання “Як так сталося?” більшість військових відповість: “Не стримав своїх почуттів”.

Утім, ув’язнення Балабуху не зламало - навпаки, він намагається переосмислити стан речей, аби по звільненню відбудувати правильне і щасливе життя. “Не такий страшний вовк, як його малюють. Нічого такого страшного немає, тут звичайні люди. Просто потрібно залишатися людиною і жить”, - говорить Дмитро.

Ми говорили довго - про війну, посттравматичний синдром, про навчання і улюблені книжки, спільних друзів і плани на майбутнє.

У цьому відеофрагменті, звісно, зовсім короткий епізод нашої розмови з Дмитром. Проте ми дуже радимо його переглянути - принаймні, аби з’ясувати, чому ми вас так наполегливо кличемо підтримати Дмитра на суді.

Дивитися відео можна тут.

Не будьте байдужими до тих, хто нас захищає на Сході. На волі чи за гратами - їм потрібно знати, що ми їм вдячні.

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma