Enigma Enigma

Alex Noyt (Oleksandr Maliuchenko)

2020-06-21 12:58:37 eye-2 2765   — comment 0

Електрична революція вже здійснилась


Китайський виробник акумуляторів Contemporary Amperex Technology (CATL), що співпрацює з більшістю великих автовиробників, серед яких є і Tesla, заявив про випуск першої у світі батареї на мільйон миль пробігу. Це приблизно 16 років експлуатації авто. При цьому нова батарея коштуватиме лише на 10% дорожче, каже керівник CATL Цзен Юйцюнь
Але це не все. Найважливіше для електрореволюції, це винахід та можливість серійного виробництва акумулятору вартістю менше ніж 100 доларів США за кіловат-годину. І інсайдерські джерела повідомляють, що Tesla вже отримує такі батареї, і це стане однією з сенсацій "Дня батарей", анонсованого Ілоном Маском.

Крім цього Тіг Іганом та його компанією EnergyX розв'язано одну з головних проблем для масового виробництва акумуляторів - дешевого видобутку літію. Класичними технологіями з небагатьох родовищ літія на планеті видобувається максимум 30% можливого обсягу сировини. А технологія фільтра "наночастинок" від EnergyX, який відокремлюватиме літій від інших солей у розчині. Це дозволить скоротити час видобутку та збільшити обсяги чистого літію до 90%. Компанія вже  підписує контракти з найбильшими виробниками акумуляторів.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma