Enigma Enigma

Олексій Ніконенко

2020-06-10 16:37:43 eye-2 3023   — comment 0

Фейки про створення Берегівського району Закарпаття

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розвінчав фейки про створення Берегівського району Закарпаття.

"Фейк: Україна створює Берегівський район в інтересах Угорщини. Правда: Берегівський район вже давно і щасливо існує і має право продовжити своє існування. Йдеться лише про приєднання до нього Виноградівського району в межах реформи. Рішення про приєднання цього району приймалося не МЗС, але ми підтримуємо адміністративно-територіальну реформу, дійсно європейську і прогресивну ", - зазначив він.

Також за словами Кулеби під час візиту в Будапешт він не приймав ніякі зобов'язання.

"Фейк: Кулеба під час візиту в Будапешт взяв зобов'язання створити Берегівський район. Правда: Ніякі такі зобов'язання під час мого візиту в Будапешт я не брав. МЗС виступає за захист прав осіб, що належать до національних меншин, але не веде ніяких переговорів з жодною країною зі створення "національних" районів або округів. Такі переговори суперечили б Конституції, законодавству і національним інтересам України ", - додав він.

Крім того, він відзначає, що дипломати працюють над нормалізацією відносин з Угорщиною

"Фейк: дипломати злили українські інтереси у відносинах з Угорщиною. Правда: дипломати працюють над нормалізацією відносин з Угорщиною, тому що це відповідає стратегічним інтересам України, зокрема інтересам нашої євроатлантичної інтеграції. Ми в МЗС шукаємо компроміси в українсько-угорських відносинах, проте ніколи не зрадимо наші інтереси, не перейдемо "червоні лінії", які б шкодили суверенітету і територіальної цілісності України. До речі, на одній з них ми твердо стоїмо, і я про це неодноразово говорив публічно: ми відхиляємо вимоги додатково міняти закон про освіту ", - підсумував Кулеба.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma