Enigma Enigma

Vadim Omelchenko

2021-09-28 12:31:48 eye-2 0   — comment 0

Мета Росії – Білорусь: військові навчання «Захід-2021» продемонстрували слабкість Кремля

На думку багатьох українських фахівців у сфері оборони, військовими навчаннями, що пройшли у вересні, Росія прагне показати свою єдину, так звану, сильну сторону - армію.

Російсько-білоруські навчання «Захід-2021» пройшли в цьому році за участю 8 країн. Також на них були присутні представники Китаю, В'єтнаму, М'янми, Пакистану та Узбекистану. Всього в них було задіяно 200 тис. військових, близько 80 літаків і вертольотів, до 760 одиниць бойової техніки, а також до 15 кораблів. Метою навчань, як заявили в Росії та Білорусії, було відпрацювання оборонної тактики. Однак характер проведення маневрів говорив про зворотне. «Неіснуючі» країни, проти яких велося бойове тренування, дуже схожі на країни Балтії та Польщі, і дії збройних сил швидше нагадували атаку, ніж оборону.

Безсумнівно, «Захід 2021» необхідний для демонстрації здатності російської армії протистояти західному альянсу. Також це спосіб похвалитися «новітнім озброєнням» і показати, що у Росії також є союзники, які, в разі потреби, стануть на її бік.

Слід зазначити, що навчання проходили на 14 полігонах, більшість з яких знаходилося в Росії. Навчаннями командував кожен польовий командир на окремому полігоні. Це означає, що маневри не мали централізованого управління, що автоматично знижувало ефективність дій військових. Вельми дивним виявилося і те, що парад, який проводився зазвичай після завершення навчань, цього разу провели в самому початку, замість підйому по бойовій тривозі.

Колишній офіцер Генштабу ВС РФ Михайло Ходаренко назвав такий хід перетворенням навчань на спортивно-розважальне свято. Єдине, що відрізняло ці навчання від гри в пейнтбол, було справжнє озброєння.

Після «брязкання зброєю» в квітні 2021 року на східних і південних кордонах України, навчання «Захід 2021» виглядають несерйозними. Про пригоди і невдачі, що трапилися під час маневрів, повідомлень ще не надходило, проте головним провалом була їхня початкова організація.

Нарощування військового потенціалу в Арктиці і в різних гарячих точках планети нав'язують боротьбу НАТО, однак проведені навчання показують, що альянсу просто ні з ким боротися, а єдиним серйозним противником для них є Китай. Продемонстрований Росією рівень організації маневрів має, скоріше, політичний підтекст - зменшити і без того малі шанси Білорусії на відновлення зв'язків з Європою.

«Захід-2021» - це провал для російських військових, проте хороший привід виправдати виділення додаткових бюджетних коштів на «оборону» і реалізувати плани зовнішньої політики Путіна в Мінську.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma