Enigma Enigma

dvornik_patriot

2020-06-14 05:24:22 eye-2 25   — comment 0

Модерн чи Смута?

Як відповідь Стусу

В усьому згоден з автором але не зрозуміло - що саме він має на увазі під тим самим "народним щастям" та успіхом до якого призиває (чи не призиває а констатує). Окремо зазначу хибність понять типу - Модерн. Далеко йти не будемо.

Природа. Вона циклічна. На якому етапі природніх циклів,порівнюючи природу з життям людей(опустимо тут іншу хибу - поняття - Розвиток) має стояти людство щоб це етап - гордо називати Модерн? Зворотнім до "Модерну" станом називають - Хаос чи Смута( в головах). Все це має місце. І явища такі що схожі на Модерн і ті що схожі на Смуту. В людства. Але забарвлення ми йому робимо не ті. Ось наприклад. Землетрус. Аналогія "розвитку" людства.

Річна циклічність планет,круг Сонця, викликає на Землі-тектонічні процеси. Щорічно. Кора поділена на тектонічні плити,для деформаційних процесів,що виникають природньо. Насуваючись одна на одну,циклічно, виникає землетрус. Це і є - Смута. Паніка та все що з нею пов'язано.

Перебудова після землетрусу ,пристосування д нових реалій це і є Модерн. 

Але з огляду на те що людство живе ще дуже мало то ці процеси набули за надто важливих рис. Як откровення. Не помічаючи щ цим процесам мільйони років.

Змінюється лишень спосіб пристосування та смут. Зі зміною технологічних процесів. Сама ж зміна технологій та Прогресу(ще одне хибне поняття) залежить від розумових здібностей людей-помножених на агресивність. 

Чомусь прийнято вважати що людство прогресує і тому все змінюється на краще. В побутовому сенсі. Пишуть слово Прогрес , з великої літери. А це не так.

Прогрес це видозміна. Взагалі. Він буває науковим,технологічним, біологічним тощо. І залежить від рушійної сили що закладена в процес.

Рушійною силою нашого(технічного) прогресу є наша агресія. Все зводиться до неї.

Просто з часом вона набула рис шляхетності або навіть слабкості. Агресія теж буває слабкою. Та не менш руйнівною.

Наприклад - вода. Тиха вода греблі рве, кажемо ми про повіні. 

Так само і людство. В масі своїй ,людство, тихим сапом знищує планету Земля немов сарана. Навіть немовля чи бабуся,що мирно смакує бублика. Це комулятивний ефект,що накопичуючись вивільняє свою енергію в пролом величезної дамби.

З цих міркувань і слід роздивлятись людство,як дурника що мирно сидить на ліггі та ножичком чикає напружену структуру дерева,між собою та стовбуром.

Щоб уникнути болісного падіння,мало схаменутися -сильним світу сього. Треба ще вспіти якось вивести всих інших зі стану анабіозу. А тут одного самоуправління вже замало.

Саме тому,вважаю, до сих пір, над людством практикують подвійний стандарт. Демократія та тоталітаризм одночасно.

При чому - Демократія виступає як лайт - інструмент керування а тоталітаризм як грубий. Там де не працює демократія.

Але й сама демократія то така собі - шапка обманка. Не тому що це вже і не шапка а тому що її механізми мають скриті важелі впливу ,як у іллюзіоніста на свідомість, бо людство, як сказано вище - не усвідомлює ВСИХ тонкощів та драматизму процесів.

Ну як пояснити бабусі що вона знищує планету? Ніяк. Краще обманути. Нехай живе старенька й далі до скону нічого лихого не бачучи. Ми впораємося і без її відома. 

Та ні. Не впораємося. Хоч і гірка пілюля а треба казати. Більш того. Бабуся то правду зна. Бо жила в більш скрутні часи.

А ось керувальники ,знов таки, бояться за свої шкури та владу , тому правду казати людству не бажають. Взагалі.

Це інша сторона медалі демократії. Популістична та брехлива. 

Перша ж - ще гірша. Тоталітарна. Де насильно заганяють людство "в Рай". Сталінізм, Гітлеризм тощо.

Правда ,як завжди, десь посередині.

Людству треба казати правду. І силу приміняти теж треба. Помірну. На всих не вгодиш - противники будуть по любому.

Але і затягувати процеси,до Смут чи Землетрусів теж не треба. 

Вважаю треба ,за взірець, взяти модель росту молодої рослини. Розтягнувши,в часі, фазу росту на сотні років. Але орієнтири треба виставляти вже тут і зараз.

Якщо Світ не бажає це робити то це під силу нам,українцям. 

Що то за орієнтири. Яким має чи буде людство в варіанті А,Б,В. Обрати вірний варіант та рухатися туди немов рослина до Сонця. Не очікіючи інших. Можливо інші впадуть вбезодню. То їх справа.

Звісно що не усім це до вподоби бо псевдо-демократія,що нами керують, визиває хибну уяву про вірність шляху. Є і спекулятивні дії, що з демокрітії роблять таран для виживання.

Тому сам процес керування світом або країною треба змінювати. Хай там що. Подобається це чи ні,спонсорам.

Міхо,на Шустері, про МВФ, казав- ми брали стільки треба і відразу віддавали. Ми це - сам Міхо,звісно. Бо повна демократизація робить керування не можливим,потрібен лідер чи ідеологія. Але й свобода теж потрібна,тому - Міхо і вигнали з країни бо він демократ. Зате його політ-сила збереглася.

Так само треба й нам,українцям. Мати свою ідеологію. Не наіоналістично-егоїстичну - в противагу світу,щоб увест світ нас гнобив як білу гаву, а демократичну що має план розвитку Світу та країни,в нім. Хто ЗА - підтримають,хто проти - утримаються від вставляння палиць в колеса. Головне - менче перешкод. Самим собі.

Але й цілі мають бути. Не ефемерне"збагачення" народу. Якийсь добробут. Не національна ідея - Я не я і хата не моя, чи - навпаки - інша крайність - Я самий розумний а всі інші дурні, як пропонують націоналісти.

Нам простять та не знищать(бо все вертися круг агресії та знищення) коли ми Світу покажимо план виживання не тільки самих себе а і Світу вцілому. Нічим Світу не загрожуючи та не конкуруючи з ним за ресурси чи домінування. Але й свого не віддаючи.

Для впровадження світового плану розвитку чи вірніше - порятунку, треба використати нашу національну рису - пофігізм. Коли людям байдуже що в нас коїться. Реформи чи децентралізація. В населення треба викупити право голосу.

Щоб делегувати його тим хто має на це право ,по розуму. Щоб не потонути в болоті демокрітії. 

Далі треба мати національну ідею що грунтується на порятунку УСЬОГО Світу а не власної шкіри. Тому мають бути приорітети дій. Нашіх та світових. 

Ці приорітети затрержуються в Конституції. Змінюється виборна система. Трохи. І ми маємо ціль та засіб її досягнення.

Далі буде. Прошу до розмови. 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma