Enigma Enigma

morozova

2019-11-03 18:01:49 eye-2 2503   — comment 0

Подивіться пліз

За тематикою, якою я тут займаюся, написано чи мало статей. Нажаль, я не змогла знайти адекватних досліджень, адже (як я писала у першому пості), феномен знецінення складно узагальнити, дослідити за допомогою соціологічних опитувань тощо. Маємо, те що маємо. 

 Мені, всеж таки, вдалося віднайти цікаві, та, з мого боку, систематизовані статті та матеріали. 
Вони поможуть і Вам, і мені краще розібратися із досліджуваним феноменом. 

Ось, наприклад, стаття під назвою "Обережно: знецінення! Як боротися із приниженням почуттів та цінностей" від Дар'ї [1]. Вона розкриває такі питання: Що стоїть за знеціненням?; В чому полягає небезпека знецінення?; “МЕНЕ ЗНЕЦІНЮЮТЬ”; “Я ЗНЕЦІНЮЮ КОГОСЬ”; “Я ЗНЕЦІНЮЮ СЕБЕ”. Матеріал цікавий, написаний простою мовою, із прикладами та рекомендаціями. 

Браницька Наталія та стаття "Знецінення як спосіб самоствердження" відкриє нові межі цього феномену [2]. Мова йде про наслідки та причини знецінення. Також рекомендую для тих, кому цікаво зануритися більше в цю тематику. 

 

Юлія Мамойленко, авторка статті ""Фігня якась, а не стаття": як вижити, якщо навколо все знецінюють, і вас зокрема" простою мовою, з ілюстраціями, прикладами та виділенними важливими речами розповість про цей механізм психологічного захисту дуже якісно[3]. 
Прекрасна цитата з її статті: 
- Іноді люди думають, що, критикуючи інших, вони роблять їх кращими. Таким важливо донести, що насправді критика руйнує. Робить менш енергійним, забирає мотивацію діяти...

Я раджу кожному перейти за посиланням і хоча б діагонально продивитися матеріал. Сподіваюся Вам буде у нагоді, і знецінювачів стане менше :) 

Дякую за увагу!

 

 

http://kmarehab.org/2019/08/08/znetsinennia/

https://psychology.lviv.ua/znetsinennia-iak-sposib-samostverdzhennia/

 

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma