Enigma Enigma

Артур Коваленко

2021-09-16 16:12:25 eye-2 3242   — comment 0

Російська агресія в дрібницях

Цього разу основні маневри відбудуться не біля кордонів, а в глибині РФ – в Нижньогородській області. В навчаннях в білорусі беруть участь близько тринадцяти тисяч осіб, 2,5 з них – росіяни, але це лише незначна частина з двухсот тисячного угруповання, яке розгорнуть на 14 полігонах, 9 з яких – в Росії. Загалом же в маневрах задіють представників десяти країн.

«Західний військовий округ відповідає за західний стратегічний напрямок, а західний стратегічний напрямок – це НАТО. Будуть створені 2 фіктивні держави – з одного боку Полярна республіка, з іншого – Центральна федерація. І у вигляді агресора буде Полярна республіка. Там чітко сказано, що це держава з розвиненим військовим потенціалом. Виходячи з того, хто знаходиться на західному стратегічному напрямку, такої легенди, можемо говорити про те, що фактично буде відпрацьовуватися сценарій війни, зіткнення із альянсом, Сполученими Штатами Америки», – каже Микола Бєлєсков.

«Вищі військові чини Білорусі і Росії не приховують, що авіаційній складовій буде приділено особливу увагу. І експерти кажуть, що це викликано, перш за все, результатами застосування безпілотників під час Карабаського конфлікту», – каже Олександр Алєсін.

Весною цього року Росія масово перекидала війська до українського кордону і накопичувала там техніку. В Україні заявляли про масштабну загрозу.

Цього разу в українському Міноборони кажуть: в рамках «Заходу» навчання відбудуться і в окупованих Криму і на Донбасі.

«У нас уже сьомий рік триває війна і в нас немає необхідності сьогодні чи завтра, чи перед будь-якими навчаннями нарощувати свою (військову, – ред.) присутність. Вона і так нарощена ще починаючи з 2014 року. Нарощена абсолютно. І, повірте мені, що всі наші заходи, які проводяться, вони направлені на те, щоб розробити механізм адекватного реагування на ті загрози, які є, і які, на жаль, нікуди не поділися. Ні по завершенню цих навчань, ні перед початком інших і так далі», – розповів про реакцію ЗСУ на російсько-білоруські навчання головнокомандувач української армії Валерій Залужний.

«Все одно ці навчання, вони є частиною тієї комплексної російської стратегії, щоб, врешті, зупинити інтеграцію України до НАТО і прийти, в кінці-кінців, до врегулювання із Заходом на основі домовленостей, що Україна ніколи не буде членом НАТО. Тому така ситуація, що навіть не воюючи, лише проводячи подібний тип навчань, російська армія все одно дозволяє Кремлю проводити комплексну політику щодо України», – каже Микола Бєлєсков.

Підписуйтесь на наш Telegram канал Enigma